Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spór z Eureko. Porozumienie dopiero w nocy?

0
Podziel się:

Dziś nie należy się spodziewać ugody z Eureko.

Spór z Eureko. Porozumienie dopiero w nocy?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ W czwartek nie należy się spodziewać rozstrzygnięcia sporu między Eureko a resortem skarbu w sprawie PZU _ - powiedział rzecznik ministerstwa Skarbu Państwa Maciej Wewiór.

_ - W tej chwili trwa Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PZU. Zbliża nas ono do porozumienia, ale prace nad rozwiązaniem sporu będą pewnie trwały do późnych godzin nocnych _ - poinformował.

Dodał, że dalsze informacje resort skarbu będzie mógł przekazać w piątek rano.

Walne odbywa się w ostatnim etapie negocjacji MSP i Eureko w sprawie ugody dotyczącej PZU, które zostały przedłużone do końca września. Obecnie trwa kolejna przerwa w obradach.

Kapitał zapasowy. Prawie 12 mld zł

NWZA PZU zdecydowało o utworzeniu kapitału rezerwowego o wielkości 11,99 mld zł na poczet przewidywanej dywidendy.

Wniosek w tej sprawie złożył Skarb Państwa.

Za przyjęciem tej uchwały głosowali między innymi główni akcjonariusze PZU, czyli Skarb Państwa oraz Eureko.

Na wniosek prezesa PZU akcjonariusze nie rozpatrywali uchwały w sprawie zmian w statucie spółki.

Posiedzenie z przerwami. Zmiany w Radzie Nadzorczej

Tuż przed godz. 17 wznowiono obrady Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy PZU, po trzeciej tego dnia przerwie technicznej.* *
Porządek obrad przewiduje m.in. zmiany w statucie spółki, utworzenie kapitału rezerwowego na poczet przewidywanej dywidendy oraz udzielenie absolutorium dla członków zarządu i rady nadzorczej PZU za 2006 r.

Rzecznik PZU Michał Witkowski powiedział, że 28 września Eureko odwołało Macieja Bednarkiewicza, Ernsta Jansena i Michała Nastulę (prezes Eureko Polska - PAP) z rady nadzorczej PZU na ich własną prośbę. Bednarkiewicz był w radzie reprezentantem Skarbu Państwa, dwaj pozostali to przedstawiciele Eureko.

Witkowski dodał, że _ w tym samym dniu w skład rady zostali powołani: Marco Vet i Richard Ippel _. Reprezentują oni holenderskiego ubezpieczyciela.

Prezes PZU Andrzej Klesyk powiedział, że najważniejszym punktem obrad będzie to, _ ile akcjonariusze będą chcieli przekazać na fundusz, który będzie dostępny do potencjalnej wypłaty dywidendy _.

Walne odbywa się w ostatnim etapie negocjacji MSP i Eureko w sprawie ugody dotyczącej PZU, które zostały przedłużone do końca września.
Między Eureko i MSP trwa wieloletni konflikt dotyczący realizacji umowy prywatyzacyjnej PZU z 1999 r., m.in. w kwestii giełdowego debiutu i kupna kolejnego pakietu 21 proc. akcji ubezpieczyciela. Szkody poniesione z tytułu niewykonania umowy prywatyzacji PZU Eureko oszacowało na ok. 35,6 mld zł, nie licząc kosztów postępowania i ewentualnych należnych odsetek.

Minister skarbuAleksander Gradprzedstawił w środę Radzie Ministrów, na jakim etapie są negocjacje z Eureko.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)