Choć nie upadają tak często jak banki, firmy ubezpieczeniowe nie są niezatapialne. W ubiegłym miesiącu zbankrutował jeden z największych ubezpieczycieli w Rumunii, z podobnymi problemami borykali się też nie tak dawno Amerykanie. Skala rekordowej upadłości w tym kraju była większa niż w przypadku legendy motoryzacji - Chryslera.  W Polsce też nie wszystkim graczom się powodziło.

Astra Asigurări to trzeci co do wielkości rumuński ubezpieczyciel kontrolujący 10 procent rynku. Z problemami borykał się od ponad 1,5 roku. W tym czasie firma miała już nad sobą zarząd komisaryczny ustanowiony przez tamtejszy nadzór finansowy. Próby znalezienia zagranicznego inwestora nie powiodły się.

Brak perspektyw na wyjście z kłopotów spowodował, że rumuński nadzór nad rynkiem ubezpieczeniowym odebrał firmie licencję na prowadzenie działalności i złożył w sądzie wniosek o upadłość.

W wyniku tego poszkodowanych zostało 1,8 mln klientów, którzy posiadali 2,5 mln polis. Odszkodowania będzie wypłacał fundusz gwarancyjny działający w Rumunii - Fondul de Garantare a Asiguratilor.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
456321
89.67.39.* 2016-11-26 10:32
Jak widać to im się wiedzie najlepiej bo łupią nas jak tylko mogą. Powinniście im się dobrać do tyłka i to dobrze bo oni nie szczędzą nas jeżdżących bezpiecznie od lat. Skąd wzięliście takie dane strat? Chyba te dane padły z księżyca bo ja mam inne dane i nie macie takich strat
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
2015-12-05 14:54
Ubezpieczenia upadają tak się porobiło że niema chętnych na ubezpieczenia kiedyś chyba się to zmienni i nastanie złoty wiek dla ubezpieczeń. Upadek jest i ciekawe jak długo będzie chyba że coś się zmienni.
Robinsław
31.2.3.* 2015-12-04 23:44
dobrze napisane "zakończyła" działalność Westa. To zakończenie działalności wymusili ówcześni "wybitni" finansiści typu Jan Bazyl Lipszyc "doradca" Osiatyńskiego a faktycznie kiepski redaktor jakiegoś szmatławca. Właściciel firmy nie dał w łapę więc ich wykoszono. Firma nie zbankrutowała ale wycofano jej licencje i tak się zakończyła działalność POLSKIEGO ubezpieczyciela.
Zobacz więcej komentarzy (4)