Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyrok sądu arbitrażowego w sprawie PZU na przełomie roku

0
Podziel się:

W końcu tego tygodnia odbędzie się spotkanie arbitrów strony polskiej i Eureko, a wyrok sądu arbitrażowego w sprawie PZU spodziewany jest na przełomie tego i przyszłego roku - powiedział minister skarbu Jacek Socha.

"Spotkanie arbitrów odbędzie się w końcu tego tygodnia. Po spotkaniu arbitrów wyrok będzie na przełomie roku" - powiedział Socha.

Dodał, że strona polska nie zmienia swojego stanowiska.

"Uważam, że interesy Eureko są dobrze chronione (..) Trzeba pamiętać, że arbitrzy biorą pod uwagę interesy inwestora, który inwestuje w różnych krajach, ja jestem dobrej myśli" - powiedział Socha na konferencji po posiedzeniu rządu.

W Londynie trwa postępowanie arbitrażowe z powództwa Eureko przeciwko polskiemu Skarbowi Państwa. Eureko uważa, że Polska naruszyła polsko-holenderską umowę o ochronie inwestycji.

Eureko jest właścicielem 20,91 proc. W 1999 roku w konsorcjum z BIG BG (dziś Bank Millennium, będący właścicielem 10 proc. akcji PZU)
uczestniczyło w prywatyzacji PZU. Eureko jest w sporze z polskim rządem, dotyczącym realizacji umowy umożliwiającej kupno kolejnych 21 proc. akcji PZU.

Zawarty w 2001 roku aneks do umowy z 1999 roku stanowi, że w chwili publicznej oferty PZU, Eureko będzie mogło dokupić 21 proc. akcji spółki. Jednak w 2002 roku polski rząd postanowił zachować kontrolę nad PZU.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)