Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ubezpieczenie
14.04.2009 06:46

Zadoścuczynienia są. Ale tylko na papierze

Ubezpieczyciele wypłacili tylko 3 mln zł zadośćuczynień krewnym zmarłych osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

Osiem miesięcy od wejścia w życie prawa, które pozwala starać się o wypłatę zadośćuczynień po śmierci bliskich, towarzystwa ubezpieczeniowe wypłaciły z tego tytułu nie więcej niż 3 miliony złotych.

Z szacunków dziennika, że w tym czasie do ubezpieczycieli trafiło tylko około 600-700 roszczeń o zadośćuczynienie za ból i cierpienia, z czego nie więcej niż 150 zostało już zaspokojonych.

Tymczasem - pisze _ Gazeta Prawna _ - zakładając, że rocznie wypadków uzasadniających wypłatę zdarza się około 5 tysięcy, można przyjąć, że wypłat powinno być 4-5 razy więcej. - _ Wygląda więc na to, że rodziny ofiar wypadków nie znają swoich uprawnień _- czytamy w dzienniku.

_ Gazeta Prawna _ zauważa, że złożenie roszczenia to dopiero początek drogi przez mękę. Szczególnie w Warcie, która do tej pory wypłaciła tylko 5 tysięcy złotych i żąda od rodzin poszkodowanych mocnego udokumentowania na przykład depresji powstałej po śmierci członka rodziny. Pozostali ubezpieczyciele wypłacają zwykle około 10-30 tysięcy złotych każdemu uprawnionemu.

Tagi: ubezpieczenie, wiadomości, gospodarka, porady, ubezpieczenia, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz