Ubezpieczenie ochronne-oszczędnościowe
Są to najczęściej kupowane polisy w naszym kraju. Podobnie jak w pozostałych ubezpieczeniach tego rodzaju przedmiotem ubezpieczenia jest życie osoby ubezpieczonej, a jednocześnie spełniają one funkcję oszczędnościową. Krótko można je nazwać "2 w 1 czyli szampon z odżywką" - dysponując ograniczonymi środkami finansowymi można gromadzić oszczędności, przy równoczesnym zapewnieniu ochrony rodzinie przez cały okres trwania ubezpieczenia. Funkcję ochronną można wzmocnić o umowy dodatkowe.

Ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe występują w następujących wariantach: Jakie korzyści daje nam ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe?
W tego typu ubezpieczeniach świadczenie wypłacane jest zawsze. Ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe to przede wszystkim:
 • dla Twoich bliskich
  forma zabezpieczenia finansowego, a w szczególności:
  • Rekompensata utraconych dochodów,
  • Zabezpieczenie bytu dzieci
  • Możliwość spłaty zobowiązań
Dla Ciebie
komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa w odniesieniu do najbliższych. Jednocześnie, niejako przy okazji, na Twoim koncie gromadzą się oszczędności. Nie zapominaj, że płacisz za ochronę ubezpieczeniową, a więc nie cała składka zostanie Tobie zwrócona. Nie oczekuj cudu finansowego. Jeśli zależy Ci tylko na zebraniu i pomnożeniu kapitału spokojnie przeanalizuj czy byłbyś na tyle wytrwały aby co miesiąc, przez długie lata odkładać określoną kwotę. Gdy odpowiedź brzmi "tak", zrób to, a potem zainwestuj kapitał w inny sposób niż ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe.


Kiedy może być potrzebne ubezpieczenie tego typu?
Ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe mogą być przydatne wtedy kiedy:
 • masz rodzinę i dynamicznie zmieniają się jej potrzeby finansowe,
 • myślisz o swoich dochodach w okresie spadku aktywności zawodowej i ubezpieczenie traktujesz jako jedną z form oszczędzania na przyszłość,
 • masz ograniczone środki finansowe i kupując jedną polisę chcesz stosunkowo najkorzystniej zabezpieczyć kilka swoich potrzeb,
 • masz dzieci i chcesz zapewnić im środki na start w dorosłe życie (studia, zakup mieszkania, samochodu).