Trwa ładowanie...
Notowania

Dariusz Grzeszczak – Wszystkie wiadomości

Koniec galerii handlowych? "Mniejsze nadal będą budowane"
101
03.09.2020 12:53

KRYZYS
 / 
Koniec galerii handlowych? "Mniejsze nadal będą budowane"

Galerie handlowe w kryzysie. - To nie jest spowodowane koronawirusem. Nie powstają nowe, bo były już zbudowane, rynek jest nasycony. Oczywiście przez pandemię ludzie przestali lub rzadziej chodzą do galerii, co powoduje, że nowe galerie nie będą powstawały. Chociaż małe galerie, gdzie do sklepów wchodzi się z parkingu, będą powstawały, mamy zapytania ofertowe, możemy pozyskiwać kontrakty - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dariusz Grzeszczak, prezes Erbud. - To może być chwilowa zmiana i takie zapotrzebowanie, ale duże galerie handlowe i tak już w zeszłym roku nie były budowane. To efekt nasycenia rynku, a teraz następuje weryfikacja tego rynku - dodał.

Pozytywny efekt brexitu. "Firmy sprowadzą się do Polski"
25
03.09.2020 11:08

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Pozytywny efekt brexitu. "Firmy sprowadzą się do Polski"

Trwają negocjacje na linii Unia Europejska - Wielka Brytania, to ostatnia faza brexitu, ale do porozumienia bardzo daleko. - Jestem rozczarowany tym, że tak wieli rynek, jak Wielka Brytania odłącza się od Unii Europejskiej. Mamy boom inwestycyjny, niskie bezrobocie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dariusz Grzeszczak, prezes Erbud. - Nas, jako firmy, rynek brytyjski nie interesuje. Wręcz przeciwnie. Mówi się, że firmy będą się stamtąd wyprowadzać, co spowoduje, że będą potrzebowały nowych biur i mieszkań w Europie. Na przykład w Warszawie widzimy duże zainteresowanie firm z Wielkiej Brytanii. W tym przypadku dla Polski może być to pozytywne działanie. Konkretny przykład to Goldman Sachs, który wybrał Warszawę na swoją siedzibę. Wydaje mi się, że to jest korzystne dla naszego kraju, obawiam się, że nie będzie korzystne dla Unii Europejskiej - dodał.

Branża budowlana poza kryzysem. "Szczyt inwestycji, rekordowy rok"
16
03.09.2020 10:49

INWESTYCJE
 / 
Branża budowlana poza kryzysem. "Szczyt inwestycji, rekordowy rok"

- Jesteśmy absolutnie na szczycie inwestycji, jeśli utrzymamy to przez kilka lat to jest super-komfortowa sytuacja. Więcej inwestycji już nie będzie. To idealna sytuacja do utrzymania miejsc pracy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dariusz Grzeszczak, prezes Erbud, pytany o gigantyczne inwestycje w branży budowlanej. - O cięciu pensji w ogóle nie myślimy, wzrostu płac też nie było. Wypłaciliśmy premie za zeszły rok, wszystko funkcjonuje tak, jakby nic się nie stało. Mamy kolejny rekordowy rok, więc o cięciach pensji nie możemy mówić - dodał. Pytany o brak pracowników oraz ściągnie ludzi ze Wschodu odparł, że zwiększenie zatrudnienia jest konieczne, gdy rosną inwestycje. - Ostatnie dwa lata nie są wzrostowe, to stabilizacja na szczycie. Skurczą nam się środki unijne, więc inwestycje się zmniejszą. Brak pracowników nam nie grozi, sytuacja się uspokoiła - powiedział Grzeszczak.