Trwa ładowanie...
bDBgKQad

Notowania

Davos2020 – Wszystkie wiadomości

46
22.01.2020 18:13

DAVOS 2020
 / 
AstraZeneca zostawi w Polsce 1,5 mld złotych. Pierwszy kontrakt Polski w Davos

1,5 mld zł przywiezie ze Światowego Forum Ekonomicznego premier Mateusz Morawiecki. W Davos premier ogłosił, że medyczny gigant AstraZeneca chce rozwijać w Warszawie nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe - donosi ze Światowego Forum Ekonomicznego Mateusz Ratajczak z money.pl.

35
22.01.2020 16:34

DAVOS 2020
 / 
Konferencja jak wojna. Na ulicach policja, wojsko i wozy opancerzone

Ostra broń, zakazy wstępu, dziesiątki ochroniarzy i setki policjantów. Światowe Forum Ekonomiczne sprawia, że niewielkie górskie miasteczko zamienia się w małą twierdzę. Za miliony franków szwajcarskich - pisze z Davos Mateusz Ratajczak z money.pl.

79
22.01.2020 15:47

GOSPODARKA
 / 
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Polska znów ma "małą ambasadę" w Szwajcarii

Polska i kraje Europy Środkowej i Wschodniej mogą pójść drogą Chin i w pewnym momencie nawet - na niektórych polach - z nimi konkurować? Zdaniem uczestników spotkania, organizowanego podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos przez Bank Pekao, walkę o innowacyjność powinny rozpocząć wszystkie kraje z naszego regionu.

75
22.01.2020 13:10

GOSPODARKA
 / 
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Polskie firmy łączą siły ze spółkami z regionu

Polski największych ubezpieczyciel i bank korporacyjny, węgierska spółka farmaceutyczna, międzynarodowa korporacja transportowa, ubezpieczyciel ze Słowenii, przedstawiciele firm tworzących roboty i lider komunikacji wizualnej łączą siły. Po co? By promować Europę Środkową i Wschodnią.

700
22.01.2020 12:53

GOSPODARKA
 / 
Tadeusz Kościński dla money.pl: Prace nad podatkiem cyfrowym powinny przyśpieszyć

Nie da się stworzyć jednego, sprawiedliwego podatku cyfrowego - mówi w rozmowie z money.pl Tadeusz Kościński, minister finansów. Dlatego mechanizm powinien uwzględniać branże i osiągane marże. Jak wskazuje minister finansów, zagraniczne firmy powinny uczciwie konkurować z polskimi przedsiębiorstwami.

bDBgKQaf
271
21.01.2020 14:33

DAVOS 2020
 / 
"Amerykański sen wrócił!". Donald Trump otwiera Światowe Forum Ekonomiczne i płaci 5 mln dolarów za 2 dni przechwałek

- Amerykański sen wrócił! Jest z powrotem, jest większy, lepszy i silniejszy niż kiedykolwiek - przekonywał Donald Trump podczas tegorocznego pierwszego wystąpienia na Światowym Forum Ekonomicznym. Prezydent USA nie ma wątpliwości: sukces Stanów Zjednoczonych Ameryki nie byłby możliwy, gdyby krajem rządził jakikolwiek inny prezydent. Tylko on gwarantuje dobrobyt.

294
21.01.2020 12:34

GOSPODARKA
 / 
Światowe Forum Ekonomiczne zdobywają coraz młodsi. Donald Trump powalczy o uwagę z nastolatkami

Donald Trump, Angela Merkel, a obok nich… nastolatkowie. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos jest opanowane przez kilkunastoletnich aktywistów. Rok temu swoich sił na Forum próbowała Greta Thunberg, w tym roku obecność w Szwajcarii zapowiedzieli jeszcze młodsi, którzy chcą zakazania sprzedaży broni w USA, czy walczący o czystą wodę.

3
21.01.2020 10:18

GOSPODARKA
 / 
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos czas zacząć. Biznes i polityka mają swoją cenę. Wszyscy zapłacą wielkie rachunki

Gdy do niewielkiego górskiego miasteczka przyjeżdża ponad 100 miliarderów, ceny wszystkiego szybują. Tanio nie jest. Kilkadziesiąt tysięcy złotych za tygodniowy wynajem domku, kilka tysięcy złotych za nocleg w pierwszym lepszym hotelu. W Davos właśnie rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne.

13
21.01.2020 7:12

DAVOS2020
 / 
Donald Trump, Angela Merkel i Andrzej Duda. Davos gotowe na światowych przywódców i trudne tematy

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i największe polskie spółki - tak wygląda polska delegacja na Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. We wtorek w niewielkim szwajcarskim mieście polscy politycy będą mieli okazję spotkać Donalda Trumpa, Angelę Merkel i ponad 50 innych światowych przywódców. Forum świętuje okrągłe urodziny, ale szampańskich nastrojów raczej nie będzie.

bDBgKQal
66
20.01.2020 21:15

GOSPODARKA
 / 
Światowe Forum Ekonomiczne przyciągnie miliarderów z całego świata. Polska? Oficjalnie nie ma nikogo

119 miliarderów wartych blisko… 500 miliardów dolarów w jednym miejscu, w jednym czasie. To najbogatsi podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. 33 przyleci ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, 19 z Indii, 9 z Rosji. A z Polski? Oficjalnie do Davos nie przyjedzie żaden z naszych najbogatszych. Jak wynika z informacji money.pl, na Forum pojawi się jednak Sebastian Kulczyk, choć udziału w debatach nie weźmie.