Trwa ładowanie...
bESzksIB
Notowania

Drzewa Liściaste – Wszystkie wiadomości

Sadzenie wierzby energetycznej
06.03.2014 10:42

SADZENIE
 / 
Sadzenie wierzby energetycznej

Wierzba energetyczna jest jedną z odmian rosnącej w Polsce wierzby. Powstała po skrzyżowaniu kilku odmian wierzby i świetnie nadaje się do uprawiania, gdyż nie ma wysokich wymogów, co do jej pielęgnacji.

Sadzenie dębu
06.03.2014 10:38

SADZENIE
 / 
Sadzenie dębu

Dąb to drzewo należące do rodziny bukowatych, w przyrodzie występuje około 200 gatunków, najczęściej spotkać je można w strefie umiarkowanej półkuli północnej.

Sadzenie wierzby
06.03.2014 10:25

SADZENIE
 / 
Sadzenie wierzby

Wierzba to jedno z piękniejszych drzew, jakie możemy zobaczyć przechadzając się po parkach czy alejkach, można ją również z łatwością posadzić we własnym ogródku, o ile tylko jest wystarczająco duży. Spotkać można aż 400 gatunków wierzb. Pierwszy dzień wiosny jest uważany za Dzień Wierzby.

Sadzenie brzozy
05.03.2014 15:05

SADZENIE
 / 
Sadzenie brzozy

Brzoza to liściaste drzewo, które rośnie bardzo szybko i potrafi osiągnąć wysokość nawet 5m. Dobrze sprawdzi się w ogrodzie, jako jego ozdoba. Najczęściej kwitną w kwietniu lub w maju. Natomiast, by je posadzić najlepiej wybrać przełom września i października. Gdy nie jest już tak gorąco, ale ziemia jest jeszcze ciepła.

Sadzenie lasu
05.03.2014 13:38

LAS
 / 
Sadzenie lasu

Sadzenie drzew w lesie nie jest zadaniem łatwym, ale na pewno przyczynia się to do poprawy naszego klimatu, daje cień, pozwala w ciszy odpocząć od zgiełku i hałasu miasta. W zależności od posiadanej powierzchni warto rozplanować sobie, jakie drzewa, czy krzewy chcemy zasadzić i w jakiej ilości. Założenie własnego lasu na pewno sprawi nam ogromną satysfakcje a i przyczyni się do zwiększenia terenów zielonych i zapewni schronienie zwierzętom.