Trwa ładowanie...
bDRUihcl

Notowania

Hodowla Norek – Wszystkie wiadomości

8
20.02.2021 12:21

NORKI
 / 
Hodowcy norek proszę o interwencję. Apelują do posłów

Hodowcy proszą o interwencję w resorcie zdrowia i ministerstwie rolnictwa. Chodzi o przypadki koronawirusa, wykryta na fermie norek. Zwierzęta zostały zabite.

408
09.10.2020 11:20

PIĄTKA DLA ZWIERZĄT
 / 
Piątka dla zwierząt. "Będą pełne odszkodowania dla rolników"

Rolnicy, którzy produkują mięso, mają szansę otrzymać rekompensaty. Padła istotna zapowiedź ze strony rządu: "Jest zgoda polityczna na ważną poprawkę" do tzw. Piątki dla zwierząt.

3
22.09.2020 16:24

PIS
 / 
Piątka dla zwierząt. Padło zaproszenie dla prezydenta Dudy

Rolnicy protestują przeciwko piątce dla zwierząt, zapraszają polityków na hodowle. - Wielokrotnie zapraszałem na swoje gospodarstwo dziennikarzy, polityków, byłby to zaszczyt gościć prezydenta. Politycy podejmują decyzje na skutek przekazów medialnych, w cale nie chcąc sprawdzić jak te gospodarstwa wyglądają - powiedział w programie "Newsroom" Szczepan Wójcik, prezes Fundacji Polska Ziemia, hodowca norek. - Widzimy co się dzieje w rządzie - zawieszony został minister Ardanowski, widzimy kryzys polityczny, nie dziwię się niektórym posłom, że głosują tak, a nie inaczej, ale niech mają twarde kręgosłupy. Nie wybrał ich Jarosław Kaczyński, wybrali ich wyborcy - podkreślił. Pytany o wsparcie i interwencję ojca Tadeusza Rydzyka odparł, że będzie to jego osobista decyzja. - Chciałbym, by stanął za nami każdy, kto ma sumienie - podsumował.

13
22.09.2020 15:50

PIS
 / 
Piątka dla zwierząt. "Jeśli ustawa wejdzie, PiS przegra wybory na wsi"

Prezydent Andrzej Duda angażuje się w piątkę dla zwierząt. Ma apelować o wydłużenie vacatio legis i zmiany w zapisie o uboju rytualnym. - Jeśli będziemy zmuszeni, jeśli PiS popchnie nas w tą stronę, będziemy jeździć od wsi do wsi, od miasta do miasta i zbierać podpisy pod projektem obywatelskim, który takie zmiany cofnie. Jeśli ta ustawa będzie wprowadzona. to PiS kolejne wybory na wsi przegra - powiedział w programie "Newsroom WP" Szczepan Wójcik, prezes Fundacji Polska Ziemia, hodowca norek. Zapowiedział też kolejne protesty. - Będziemy przyjeżdżać nie tylko do Warszawy, będziemy też niestety blokować drogi krajowe, autostrady, drogi szybkiego ruchu. Już chciałbym przeprosić wszystkich, których te utrudnienia dotkną, ale walczymy o swoje życie. Prosimy o zrozumienie - dodał.