Trwa ładowanie...
bDyUFhgB

Notowania

Kornawirus Kryzys – Wszystkie wiadomości

34
14.01.2021 13:20

TURYSTYKA
 / 
Turystyka. Bunt w górskich kurortach

Karpacz, Szklarska Poręba i Świeradów wypowiadają rządowi obywatelskie posłuszeństwo. Tamtejsi przedsiębiorcy zapowiadają, że od 18 stycznia otworzą swoje biznesy. W Karpaczu odbędzie się również lokalne referendum, którego celem jest zniesienie ograniczeń sanitarnych.

421
11.01.2021 11:07

TURYSTYKA
 / 
Lockdown w Polsce. W Szczyrku wrze. Prezes Izby Gospodarczej ostrzega premiera

- Temu rządowi nie można już ufać. Każdy, kto prowadzi firmę, musi liczyć się, że z dnia na dzień może stracić dorobek życia. Dziś jesteśmy to my, jutro innym przedsiębiorcom głód zajrzy w oczy – mówi money.pl, prezes Szczyrkowskiej Izby Gospodarczej Mirosław Bator. W sobotę opublikował list do premiera Mateusza Morawieckiego. Napięcie próbował w poniedziałek łagodzić wicepremier Jarosław Gowin.

93
30.12.2020 21:01

PRACA
 / 
Wynagrodzenia. Pracodawcy z niepokojem myślą o 2021 r. Wtedy muszą podnieść pracownikom płace minimalne

Na podwyżce płacy minimalnej do kwoty 2800 zł brutto miesięcznie najbardziej zyska państwo, które dostanie wyższe podatki i składki do ZUS – uważają zgodnie pracodawcy z wielu dotkniętych kryzysem branż. Podwyżki minimalnych pensji o 200 zł oznaczają m.in. zwolnienia lub wypychanie pracowników na samozatrudnienie lub do szarej strefy.

82
22.12.2020 8:53

COVID-19
 / 
Koronakryzys. Semeniuk: środki finansowe będą, ale to nie worek bez dna

- Wiele branż czeka długi kryzys - przyznała Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w MRPiT. Zapowiedziała, że pomoc będzie, ale dodała, że "budżet nie jest z gumy".

2
28.11.2020 10:22

FERIE ZIMOWE
 / 
Ferie zimowe dla wszystkich uczniów w jednym terminie. Opozycja nie składa jeszcze broni

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki, zgodnie z którym w tym roku szkolnym ferie zimowe dla wszystkich uczniów będą od 4 do 17 stycznia. Jednak posłowie Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że klamka w tej sprawie ostatecznie jeszcze nie zapadła.

bDyUFhgD
13
06.11.2020 14:52

PRACA
 / 
Praca zdalna powodem sporu. Ważą się losy dopłat za prąd i internet

Związkowcy stawiają twarde warunki dotyczące pracy zdalnej. Zgadzają się jedynie na jej hybrydową formę, gdzie część obowiązków wykonywana jest w domu, a część u pracodawcy. Żądają też ekwiwalentów za prywatny sprzęt i media oraz prawa do wyłączenia się z sieci po godzinach pracy. Pracodawcy nie chcą, by nowa ustawa w takiej formie weszła w życie.

7
11.10.2020 11:01

PLL LOT
 / 
Koronawirus. LOT zapowiada loty do blisko 60 miast

LOT musiał dostosować zimowy rozkład rejsów do bieżącej sytuacji epidemicznej. Nowa siatka połączeń to około 60 proc. kierunków, oferowanych przez przewoźnika tym samym okresie ubiegłego roku.

38
16.09.2020 15:12

KORONAWIRUS
 / 
Gastronomia. Branża walczy o jedną stawkę VAT na wszystkie usługi

8 proc. VAT na wszystkie usługi gastronomiczne, w tym sprzedaż alkoholu. Taką zmianę przedstawiciele biznesu negocjują z rządem. Obniżenie VAT na alkohol z 23 do 8 proc. tylko dla gastronomii nie wchodzi w rachubę - słyszymy jednak w Ministerstwie Finansów.

90
13.09.2020 10:35

BEZROBOCIE
 / 
Zwolnienia grupowe na Wyspach nie ominęły koncernów. Na bezrobociu wylądowało 300 tys. pracowników

Brytyjscy pracodawcy tną zatrudnienie. W Rolls-Royce pracę straciło 9 tys. pracowników, a w British Airways aż 12 tysięcy. Redukcje etatów nie ominęły też Airbusa, Jaguara Land Rovera, EasyJeta, a nawet brytyjskiej poczty Royal Mail. Biznes apeluje do premiera Borisa Johnsona o wydłużenie programu wsparcia i starszy kolejnymi zwolnieniami.

bDyUFhgJ
3
08.09.2020 10:28

PKB
 / 
Ekonomiści rewidują prognozy spadku PKB. "Są sektory, gdzie wciąż jest źle. Byłem jedynym widzem w kinie”

Bank Pekao zrewidował prognozy dotyczące skali skurczenia się polskiej gospodarki w całym 2020 roku. Eksperci Banku Pekao SA teraz przewidują spadek PKB rzędu 2,4 proc. wobec 3,5 proc. poprzednio. - II fala charakteryzuje się mniejszą śmiertelnością. Inna jest też reakcja rządu, lockdowny są o charakterze lokalnym, zasada jest taka, by nie dusić aktywności ekonomicznej - mówił o różnicy między reakcją na pandemię w marcu a obecnie dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista Banku Pekao S.A. Jak dodał, są sektory, które otrząsnęły się już z kryzysu, a są takie, gdzie spadki wciąż są bardzo wyraźne. Ernest Pytlarczyk podał przykład kin. Jak mówił, był w weekend w kinie, w dużej sieciówce, podczas seansu był tam jedynym widzem.