Trwa ładowanie...
bEUIPxFh
Notowania

Palenie Drewnem – Wszystkie wiadomości

Koniec palenia węglem i drewnem w stolicy? Aktywiści mają projekt przepisów
1.3K
10.03.2021 16:45

PALENIE W PIECU
 / 
Koniec palenia węglem i drewnem w stolicy? Aktywiści mają projekt przepisów

Aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i Fundacji Prawnicy dla Ziemi złożyli we wtorek w Radzie Warszawy projekt uchwały intencyjnej dotyczącej wprowadzenia zakazu palenia węglem w gospodarstwach domowych od października 2023 roku.

Zakaz palenia w kominku. Kogo obejmie?
143
22.09.2020 11:09

KOMINEK
 / 
Zakaz palenia w kominku. Kogo obejmie?

Palenie drewnem w kominkach zakazane w pewnych regionach, gdy pojawiają się "dni smogowe". - Zakaz dotyczy przede wszystkim tych, dla których kominek jest drugim źródłem ciepła, mają na przykład piec gazowy, a kominek jest tylko ozdobą. Tylko tych osób dotyczą przepisy. Jeśli ktoś ma kominek, który jest jego jedynym źródłem ciepła, ten może nadal grzać - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. - Trzeba też podkreślić, że zakaz będzie obowiązywał tylko w dni smogowe, czyli jego jakość będzie groźna dla naszego zdrowia i nie będzie nadawało się do oddychania. To oczywiste, że w takie dni palenie rekreacyjne, dla przyjemności, powinno być zakazane - dodał i podkreślił, że problemem jest też informowanie użytkowników kominków o tym, iż danego dnia zakaz obowiązuje.

Drewno z lasu trafi do pieców. Przez koronawirusa
415
06.06.2020 14:48

USTAWA
 / 
Drewno z lasu trafi do pieców. Przez koronawirusa

Resort środowiska chce znowelizować prawo energetyczne w związku z pandemią koronawirusa. Ekolodzy przekonują, że ma to posłużyć temu, by więcej drewna nadawało się do spalania w piecach.