Trwa ładowanie...
bFdXUSqJ
Notowania

Zakaz Palenia W Kominku – Wszystkie wiadomości

Zakaz palenia w kominkach nielegalny? Sprawdziliśmy
347
11.11.2020 7:51

ZAKAZ PALENIA W KOMINKU
 / 
Zakaz palenia w kominkach nielegalny? Sprawdziliśmy

Radni sejmiku Małopolski odrzucili poprawkę wprowadzającą zakaz palenia w kominkach – alarmują nas czytelnicy. Zapis ten jednak znalazł się w budzącym wiele kontrowersji Programie Ochrony Powietrza w całym województwie. Co to oznacza?

Awantura o kominki. Czy zakaz palenia w nich ma sens?
1.9K
24.09.2020 18:26

ZAKAZ PALENIA W KOMINKU
 / 
Awantura o kominki. Czy zakaz palenia w nich ma sens?

"Kominki nie trują, spalanie drewna jest w zasadzie ekologiczne, a problem zanieczyszczeń można wyeliminować przez spalanie od góry" – piszą do nas czytelnicy, powołując się na różne internetowe publikacje. Ile w tym prawdy?

Zakaz palenia w kominku. Kogo obejmie?
143
22.09.2020 11:09

KOMINEK
 / 
Zakaz palenia w kominku. Kogo obejmie?

Palenie drewnem w kominkach zakazane w pewnych regionach, gdy pojawiają się "dni smogowe". - Zakaz dotyczy przede wszystkim tych, dla których kominek jest drugim źródłem ciepła, mają na przykład piec gazowy, a kominek jest tylko ozdobą. Tylko tych osób dotyczą przepisy. Jeśli ktoś ma kominek, który jest jego jedynym źródłem ciepła, ten może nadal grzać - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. - Trzeba też podkreślić, że zakaz będzie obowiązywał tylko w dni smogowe, czyli jego jakość będzie groźna dla naszego zdrowia i nie będzie nadawało się do oddychania. To oczywiste, że w takie dni palenie rekreacyjne, dla przyjemności, powinno być zakazane - dodał i podkreślił, że problemem jest też informowanie użytkowników kominków o tym, iż danego dnia zakaz obowiązuje.