Trwa ładowanie...
bDSdTmgR

Notowania

Zdrowie – Wszystkie wiadomości

03.04.2002 3:02

SONDAŻ
 / 
"Rzeczpospolita" - sondaż - czy likwidować kasy chorych?

W najbliższych dniach minister zdrowia przedstawi nową wersję zmian, jakie chce wprowadzić w ochronie zdrowia. Z sondażu "Rzeczpospolitej" wynika, że większość Polaków popiera główny pomysł ministra, polegający na likwidacji kas chorych.

19.03.2002 8:46

ZDROWIE
 / 
Łapiński - Za dwa miesiące monitorowanie ordynacji lekarskiej

Dziś mija termin, składania przez firmy farmaceutyczne w Ministerstwie Zdrowia propozycji nowych cen leków. Minister Zdrowia Mariusz Łapiński powiedział w Polskim Radiu, że firmy obniżają ceny , co jest z korzyścią dla pacjenta.

18.03.2002 6:10

APTEKI
 / 
'Życie' - bezpłatne apteki zostaną zamknięte?

Organizacje humanitarne przestaną wydawać bezpłatne leki, jeśli Ministerstwo Zdrowia wprowadzi przygotowane przepisy. Wszystko przez projekt rozporządzenia, w którym zakazano wydawania w aptekach organizacji humanitarnych medykamentów z tak zwanej publicznej zbiórki - informuje 'Życie'.

16.03.2002 1:07

LEKI
 / 
"Rzeczpospolita" - astma pozostanie na liście

Astma pozostanie na liście chorób przewlekłych. Jednak za nowoczesne leki stosowane w tej chorobie trzeba będzie zapłacić więcej - pisze "Rzeczpospolita".
"Do listy chorób przewlekłych zostaną dopisane również przewlekłe schorzenia oskrzelowe" - powiedziała "Rzeczpospolitej" rzeczniczka ministra zdrowia Renata Furman.

15.03.2002 14:29

ZDROWIE
 / 
Polacy krytyczni wobec rządowego programu naprawy reformy zdrowia

Ponad 40 procent Polaków nie wierzy w to, że program ministra Mariusza Łapińskiego dotyczący naprawy reformy ochrony zdrowia, poprawi sytuację w systemie zdrowia i spowoduje lepszy dostęp do świadczeń medycznych. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Pentor wykonanych na zlecenie Polskiego Radia.

bDSdTmgT
14.03.2002 3:45

ZDROWIE
 / 
"Rzeczpospolita" - NIK krytycznie o restrukturyzacji służby zdrowia

"Program restrukturyzacji w ochronie zdrowia w roku 2000" realizowany przez kolejnych ministrów zdrowia w rządzie Jerzego Buzka zakończył się niepowodzeniem - uważa Najwyższa Izba Kontroli w raporcie, do którego dotarła "Rzeczpospolita".
Z raportu NIK wynika, że w 2000 roku pogorszyła się sytuacja ekonomiczna "uzdrawianych" zakładów opieki zdrowotnej, wzrosła liczba szpitali przynoszących straty, powiększyły się ich długi.

11.03.2002 4:32

ZDROWIE
 / 
"Trybuna" o Łapińskim i testach cukrzycowych

Trybuna komentuje wypowiedź ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego dotyczącą zamiaru wprowadzenia 50 procentowej odpłatności za testy cukrzycowe.
Minister powiedział, że u nas pacjenci dostają testy cukrzycowe za 2,5 zł przy cenie producenta 60 zł.

10.03.2002 12:20

ZDROWIE
 / 
Diabetycy protestują przeciw rządowym propozycjom

Polskie Stowrzyszenie Diabetyków protestuje przeciwko rządowym planom wykreślenia pasków do badania poziomu cukru we krwi z listy leków refudowanych. Zdaniem reprezentującej Stowarzyszenie Ewy Nosarzewskiej, argumenty przedstawiane przez ministerstwo zdrowia, jakoby polscy diabetycy zużywali zbyt wiele pasków, są nieuzasadnione.

09.03.2002 14:45

LEKI
 / 
Kasy chorych zaoszczędzą na lekach refundowanych około miliarda 300 milionów złotych.

Według ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego po wprowadzeniu nowej
listy leków refundowanych kasy chorych zaoszczędzą na refundacji miliard 300 milionów złotych. Minister mówił o tym na konferencji prasowej w przerwie seminarium " Narodowa Ochrona Zdrowia-konsultacje", zorganizowanym przez klub parlamentarny SLD.

bDSdTmgZ
09.03.2002 4:26

LEKI
 / 
"Rzeczpospolita" - lista leków refundowanych

Za miesiąc Ministerstwo Zdrowia opublikuje nowe listy leków refundowanych. Trwają ostatnie konsultacje, po 20-ym marca ma być wiadomo, ile do leków będą dopłacały kasy chorych, a ile będziemy płacić z własnej kieszeni - przypomina "Rzeczpospolita"
Ministerstwo Zdrowia rozesłało już do innych resortów limity refundacyjne, czyli propozycje kwot, jakie kasy chorych będą dopłacać do leków w ramach refundacji.

01.03.2002 5:25

LEKI
 / 
"Życie" - cukrzyca - coraz droższa choroba

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje nowe listy refundacyjne leków. Na liście znalazły się paski dla diabetyków do mierzenia poziomu cukru we krwi. Według propozycji resortu pacjent ponosiłby 50 procent ich kosztów - donosi "Życie".

15.02.2002 13:22

ZDROWIE
 / 
Powstał ruch obrony przed ministrem zdrowia

Ruch Obrony Pacjentów i Pracowników Ochrony Zdrowia przed Ministrem Łapińskim założyli przeciwnicy proponowanych przez niego zmian z Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Unii Wolności oraz środowisk samorządowych. Uważają oni, że proponowana przez ministra zdrowia reforma pod hasłem likwidacji kas chorych sprawi, że system ochrony zdrowia będzie jeszcze gorszy.

12.02.2002 3:54

ZDROWIE
 / 
"Trybuna" - Łapiński odpowiada Kuszewskiemu

Minister zdrowia Mariusz Łapiński odpowiada w wypowiedzi dla "Trybuny" na krytykę jego planu zmian w służbie zdrowia, wyrażoną przez społecznego doradcę prezydenta do spraw służby zdrowia, Krzysztofa Kuszewskiego. Powiedział on wczoraj jednej z komercyjnych rozgłośni, że projekt ministra jest zły i zakłada powtórną centralizację systemu opieki zdrowotnej.

bDSdTmha
11.02.2002 4:03

ŁAPIŃSKI
 / 
Łapiński - każdemu równie mało

Dziś minister zdrowia odwiedzi Białystok. Wbrew oczekiwaniom nie przywiezie ze sobą podpisanego rozporządzenia, które zwracałoby kasie chorych 25 mln złotych. Podlasiu musi wystarczyć obietnica, że minister zmieni swoją decyzję - pisze Rzeczpospolita.

10.02.2002 11:03

ZDROWIE
 / 
Bezpłatne badania z okazji dnia chorego

W wielu miastach Polski organizowane są obchody przypadającego jutro Światowego Dnia Chorego. Pacjenci mogą skorzystać z różnego rodzaju badań profilaktycznych i konsultacji lekarzy -specjalistów. Światowy Dzień Chorego ustanowił 10 lat temu Papież Jan Paweł II.

06.02.2002 9:31

ZDROWIE
 / 
Równe świadczenia zdrowotne niezależnie gdzie się mieszka

Minister zdrowia Mariusz Łapiński zaprzeczył, by proponowane przez niego zmiany w systemie ochrony zdrowia miały prowadzić do upolitycznienia tego systemu. Jest wręcz przeciwnie - uważa minister Łapiński.

06.02.2002 1:33

APTEKI
 / 
"Rzeczpospolita" - czy apteki czeka bankructwo?

W ciągu roku w Polsce przybyło ponad tysiąc aptek, w kolejce na rejestrację czeka kolejne dwa do trzech tysięcy wniosków. Zdaniem specjalistów, w najbliższych latach wiele aptek będzie bankrutować - czytamy w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

08.01.2002 3:37

ZOZ
 / 
"Trybuna" - raport dotyczący stanu polskich szpitali

"Trybuna" dotarła do raportu dotyczącego stanu polskich szpitali, który w najbliższych dniach ma opublikować Państwowa Inspekcja Pracy. Raport PIP jest przerażający. Wynika z niego, że w każdym z 37 skontrolowanych szpitali są nieprawidłowości.