Kolarstwo - Vuelta a Espana: Warren Barguil wygrał 16. etap. Bartosz Huzarski 3.

0

Kolarstwo - Vuelta a Espana 2013 - 16. etap - Warren Barguil - Bartosz Huzarski

Bartosz Huzarski zajął trzecie miejsce na mecie 16. etapu kolarskiego wyścigu Dookoła Hiszpanii. Polak z grupy NetApp-Endura stracił 3 sekundy do etapowego zwycięzcy - Francuza Warrena Barguila (Argos-Shimano); drugi na trasie o długości niespełna 147 km z Graus do Formigal był Kolumbijczyk Rigoberto Uran Uran (Sky Procycling). W pierwszej dziesiątce zameldował się jeszcze Maciej Paterski (Cannondale), który zajął 7. miejsce ze stratą 37 sekund.

W klasyfikacji łącznej Vuelta a Espana wciąż prowadzi Vincenzo Nibali (Astana). Włoch ma 28 sekund przewagi nad Amerykaninem Christopherem Hornerem (RadioShack Leopard), a trzeci jest Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar).
Najlepszy z Polaków - Rafał Majka - jest 23. Kolarz grupy Saxo-Tinkoff ma 26 minut i 41 sekund straty do lidera wyścigu; Sylwester Szyd jest 35., Bartosz Huzarski 37. a Maciej Paterski 53.