• NBP: Nie wszyscy tracą na podwyższaniu stóp procentowych. Banki zarobiły 4 mld zł

  NBP: Nie wszyscy tracą na podwyższaniu stóp procentowych. Banki zarobiły 4 mld zł więcej

  "Dotychczasowe podwyżki stóp procentowych NBP przyniosły bankom nawet około 4 mld zł dodatkowego zysku w skali roku" - oszacował Narodowy Bank Polski. Wpis o tym, jakie korzyści z podwyżki stóp procentowych mają banki komercyjne, znalazł się we wtorek po południu na Twitterze Biura Prasowego NBP.

 • Ustawa antylichwiarska. Nowe przepisy dotyczące pożyczek

  Ustawa antylichwiarska. Nowe przepisy dotyczące pożyczek więcej

  Jeśli opłaty przekraczają określony limit, to pożyczka jest lichwiarska, a lichwiarzowi grozi do 5 lat więzienia - zakłada projekt ustawy przyjętej przez rząd. Zdaniem Zbigniewa Ziobry, szefa resortu sprawiedliwości, projekt "cywilizuje system udzielania w Polsce pożyczek" i "sprawia, że Polacy będą realnie przez państwo chronieni".

Rankingi Money.pl
 • Ranking kont osobistych. Sprawdź, które banki proponują najlepsze rachunki

  Ranking kont osobistych. Sprawdź, które banki proponują najlepsze rachunki więcej

  Wraz z nowym rokiem w bankach pojawiło się wiele ciekawych ofert kont bankowych, dzięki którym można zyskać nowy ROR i przy okazji atrakcyjną premię gotówkową. Przyjrzeliśmy się im bliżej i przygotowaliśmy aktualny ranking kont osobistych. 2022 rok warto zacząć od uporządkowania swoich finansów osobistych, a najłatwiej zrobić to z dobrym kontem. Które okazało się najlepsze?

Narzędzia
Partner serwisu
lata miesiące
miesięczna kwartalna
równe malejące