Podatki

 • Spotkanie szefowych resortów finansów USA i Polski. Tematem globalny podatek

  Spotkanie szefowych resortów finansów USA i Polski. Tematem globalny podatek więcej

  Magdalena Rzeczkowska spotkała się z sekretarz skarbu USA Janet Yellen. Rozmowa dotyczyła globalnej reformy podatkowej wprowadzającej m.in. minimalne opodatkowanie "gigantów cyfrowych". Szefowa polskiego resortu finansów powiedziała, że bez współpracy ze Stanami Zjednoczonymi nie uda się wprowadzić takich regulacji.

 
 • Optymalizacja podatkowa - czym jest? jakie są metody?

  Optymalizacja podatkowa - czym jest? jakie są metody? więcej

  Mówi się, że w życiu pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Te ostatnie płacą niemal wszyscy m.in. podatek VAT. Kolejne to podatek dochodowy, a także od czynności cywilnoprawnych. Czy da się obniżyć wysokość obciążenia fiskalnego? Można to zrobić dzięki optymalizacji podatkowej. Czym ona jest?

 • Jak przygotować się na wyższe obciążenia podatkowe po ukończeniu 26. roku życia?

  Jak przygotować się na wyższe obciążenia podatkowe po ukończeniu 26. roku życia? więcej

  Ludzie młodzi, w wieku do 26. roku życia, zwykle studiują lub dopiero wkraczają na rynek pracy. Chcą się usamodzielnić, ale warunki ekonomiczne im często na to nie pozwalają. Polski Instytut Ekonomiczny wskazuje, że niemal 50 proc. młodych Polaków, w wieku od 18 do 34. lat, nadal mieszka z rodzicami. By ułatwić im wejście w dorosłe życie, polski rząd wprowadził ulgę podatkową dla osób w wieku do 26 lat. Co później? Jak takie osoby mają przygotować się na wyższe obciążenia podatkowe?

Narzędzie oblicza:
składki na ZUS, na NFZ, wynagrodzenie brutto, zaliczkę na podatek dochodowy, koszt ponoszony przez pracodawcę
WIĘCEJ NARZĘDZI