Podatki

 • Mały ZUS 2019. Masz tylko tydzień na zgłoszenie

  Mały ZUS 2019. Masz tylko tydzień na zgłoszenie więcej

  Mały ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców. Rząd obiecał i jest. Tylko że nie dla wszystkich i nie "z automatu". Masz niecały tydzień, żeby zgłosić to w ZUS-ie. Jeśli tego nie zrobisz albo się spóźnisz, to co miesiąc zapłacisz kilkaset złotych więcej. - Spora część przedsiębiorców może przeoczyć ten termin - ostrzega Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

 • Nowy obowiązek podatkowy dla pracujących za granicą. PIT trzeba będzie rozliczyć w Polsce

  Nowy obowiązek podatkowy dla pracujących za granicą. PIT trzeba będzie rozliczyć w Polsce więcej

  Już od stycznia 2019 r. Polacy, którzy wprawdzie zarabiają wyłącznie za granicą, ale mają w Polsce rodzinę, będą musieli rozliczać się także z naszym fiskusem. To oznacza dodatkowe obowiązki, ale wysokość płaconego podatku nie pójdzie w górę. To kolejny rozdział w walce z unikaniem podwójnego opodatkowania.

 • Split payment – wszystko, co musisz wiedzieć

  Split payment – wszystko, co musisz wiedzieć więcej

  Mechanizm split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności (MPP), wprowadza sposób płatności za usługi i towary polegający na wpłacie kwoty netto na rachunek rozliczeniowy dostawcy, a kwoty VAT na oddzielny rachunek VAT.

 
 • PIT 2018: Co zrobić, jak nie zdążyliśmy?

  PIT 2018: Co zrobić, jak nie zdążyliśmy? więcej

  Spóźnione złożenie deklaracji PIT może przynieść podatnikowi przykre konsekwencji w postaci utraty przywilejów, a czasem nawet kar pieniężnych. Aby ich uniknąć, należy wystosować tzw. czynny żal.

 • Zerowy zwrot podatku z PIT. Czy może się tak zdarzyć?

  Zerowy zwrot podatku z PIT. Czy może się tak zdarzyć? więcej

  Zerowy zwrot podatku to sytuacja rzadka, ale możliwa. Dzieje się tak przede wszystkim, gdy kwota należności podatnika wobec urzędu skarbowego niwelowana jest przez przysługujące mu ulgi i odliczenia.

Narzędzie oblicza:
składki na ZUS, na NFZ, wynagrodzenie brutto, zaliczkę na podatek dochodowy, koszt ponoszony przez pracodawcę
WIĘCEJ NARZĘDZI