Łucznictwo - MŚ: sensacyjna porażka Koreańczyków w półfinale turnieju drużynowego

0

łucznictwo - mistrzostwa świata - Belek - mężczyźni drużynowo - Korea Pd. - Holandia - USA - Białoruś

Do prawdziwej sensacji doszło w półfinale mistrzostw świata w łucznictwie, w drużynowym turnieju mężczyzn w łukach olimpijskich. Reprezentanci Korei Pd., którzy walczyli w tureckim Belek o siódmy z rzędu mistrzowski tytuł, przegrali w półfinale z Holandią. Po raz ostatni Koreańczyków zabrakło w finale tej konkurencji jeszcze na mistrzostwach świata w 1989 r., w Lozannie.
W Belek, położonym nieopodal Antalyi, przy silnym i zmiennym wietrze koreańscy łucznicy (z mistrzem olimpijskim Jin Hyek Oh w składzie) ulegli Holendrom (z czwartym w Londynie Rickiem van der Venem) 191:193.

W finale rywalami Holendrów będą wicemistrzowie olimpijscy z Londynu, Amerykanie, którzy pokonali Francuzów 191:189. W turnieju drużynowym mężczyzn Polacy nie startowali.

W finale drużynowego turnieju kobiet w łukach olimpijskich Koreanki zmierzą się z autorkami największej niespodzianki w tej konkurencji - Białorusinkami. O brąz będą walczyć Meksykanki i Dunki.
Polki, w składzie Natalia Leśniak, Karina Lipiarska i Wioleta Myszor, przegrały w I rundzie z Koreankami 189:193.

Mecze o medale we wszystkich konkurencjach łuków olimpijskich odbędą się w niedzielę.