Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łódź: Zakończenie projektu "Super Pielęgniarka"

0
Podziel się:

90 pielęgniarek i położnych, w tym trzech
mężczyzn z regionu łódzkiego, otrzymało certyfikaty ukończenia
szkolenia w ramach projektu "Super Nurse" (Super Pielęgniarka),
realizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

*90 pielęgniarek i położnych, w tym trzech mężczyzn z regionu łódzkiego, otrzymało certyfikaty ukończenia szkolenia w ramach projektu "Super Nurse" (Super Pielęgniarka), realizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. *

Przez pół roku uczestnicy projektu podnosili swoje kwalifikacje, szkoląc się w zakresie obsługi komputera i programów komputerowych, nauki języków obcych oraz w zakresie rozwoju umiejętności komunikacji z pacjentem.

Do udziału w projekcie, który rozpoczął się w grudniu ub. roku, zgłosiło się 200 pielęgniarek i położnych; połowa z nich to kobiety powyżej 45. roku życia. Do szkoleń zakwalifikowano 87 kobiet i trzech mężczyzn, którzy chcieli podnieść swoje kwalifikacje, aby sprostać wymaganiom konkurencyjnego rynku pracy.

Twórcy projektu liczą, że udział w szkoleniu pomoże pielęgniarkom przygotować się do obsługi coraz liczniejszej grupy zagranicznych turystów przyjeżdżających do Polski na leczenie, pracowników zagranicznych koncernów inwestujących w Polsce, a także zabezpieczenia medycznego międzynarodowych imprez sportowych m.in. Euro 2012.

"Ponieważ pielęgniarki są tym pierwszym kontaktem z pacjentem w szpitalu, będą musiały się z nim skomunikować, porozmawiać w języku angielskim, odpowiedzieć na jego potrzeby i rozwiać obawy związane z leczeniem. Również muszą posiadać umiejętności obsługi komputera, do którego np. będą wpisywać historię choroby" - wyjaśnił PAP Maciej Mazerant z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

To trzeci projekt realizowany przez Uniwersytet Medyczny, który ma przygotować kadry medyczne regionu do kompleksowej obsługi zagranicznych pacjentów. Łódzka uczelnia jako pierwsza w kraju wyszkoliła wcześniej niemal 40 pracowników placówek medycznych - lekarzy i ratowników medycznych - na opiekunów zagranicznych pacjentów-turystów.

"Dzięki przygotowaniu takiej kadry możemy być pewni, że gdy pacjent zagraniczny trafi do szpitala, będzie obsłużony w sposób profesjonalny i rzetelny, co będzie skutkowało dobrym wizerunkiem naszej służby zdrowia, regionu, ale również docelowo - zwiększeniem zainteresowania usługami medycznymi świadczonymi w regionie na rzecz pacjenta zagranicznego" - podkreślił Mazerant.

Zdaniem specjalistów w Polsce istnieje bardzo dobra perspektywa rozwoju sektora turystyki medycznej, która została wpisana już w strategię rozwoju turystyki w regionie łódzkim. "Istnieje bardzo duża szansa, żeby Łódź i region stały się zagłębiem turystyki medycznej w Polsce" - uważa Mazerant.

Projekt "Super Nurse - podwyższanie i dostosowanie kwalifikacji zawodowych pielęgniarek i położnych do potrzeb regionalnego rynku pracy" był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.(PAP)

szu/ bno/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)