Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mazowieckie: Lekarze z Ostrołęki wycofają wypowiedzenia

0
Podziel się:

Lekarze ze szpitala w Ostrołęce
(Mazowieckie) zawarli wstępne porozumienie z dyrekcją w sprawie
wynagrodzeń i wycofają wypowiedzenia. Oznacza to, że ostrołęckiemu
szpitalowi 1 października nie grozi zamknięcie.

Lekarze ze szpitala w Ostrołęce (Mazowieckie) zawarli wstępne porozumienie z dyrekcją w sprawie wynagrodzeń i wycofają wypowiedzenia. Oznacza to, że ostrołęckiemu szpitalowi 1 października nie grozi zamknięcie.

"Jest zgoda na kierunek reorganizacji, która ma przynieść wzrost zarobków" - powiedział w poniedziałek PAP Krzysztof Sosiński, szef oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL) w Ostrołęce. Jak dodał, jest "na razie zbyt wcześnie, by mówić o konkretnych sumach, nawet z uwagi na protesty kolegów w kraju. Ale najważniejsze jest to, że spróbujemy odwrócić proporcje płacy w stosunku do etatowego i dodatkowego zatrudnienia. Do dziś musieliśmy dorabiać dyżurami i to stanowiło gros zarobków". Jego zdaniem, jest szansa na stworzenie zdrowego systemu wyceny pracy lekarzy.

Nad sformalizowaniem porozumienia pracują obecnie szpitalni radcy prawni. "To wszystko już są szczegóły" - powiedział PAP dyrektor szpitala specjalistycznego w Ostrołęce, Wojciech Miazga. Jak dodał, najważniejsze jest, że porozumienie pozwala na normalne funkcjonowanie placówki.

"Byliśmy już przygotowani na konieczność ewakuacji pacjentów. Od dziś mieliśmy wstrzymać wykonywanie planowych zabiegów. Na szczęście wszystko wydaje się mieć korzystny finał i dla pacjentów i dla załogi szpitala" - dodał dyrektor Miazga.

Z zatrudnionych w ostrołęckim szpitalu ok. 130 lekarzy blisko 90 złożyło wypowiedzenia z pracy, skutkujące z dniem 30 września. Szpital specjalistyczny w Ostrołęce obejmuje swoją opieką około 140 tysięcy mieszkańców miasta i powiatu. Świadczy też usługi specjalistyczne z zakresu np. kardiologii inwazyjnej sąsiednim województwom.(PAP)

dow/ wkr/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)