Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PO: kilkaset spotkań z wyborcami na 2-lecie rządów

0
Podziel się:

Platforma Obywatelska planuje w październiku kilkaset spotkań z wyborcami z
okazji przypadającej jesienią drugiej rocznicy utworzenia rządu PO-PSL. W spotkaniach mają
uczestniczyć ministrowie, posłowie, senatorowie, europosłowie oraz działacze samorządowi partii.

Platforma Obywatelska planuje w październiku kilkaset spotkań z wyborcami z okazji przypadającej jesienią drugiej rocznicy utworzenia rządu PO-PSL. W spotkaniach mają uczestniczyć ministrowie, posłowie, senatorowie, europosłowie oraz działacze samorządowi partii.

Wiceszef PO Waldy Dzikowski przypomniał w rozmowie z PAP, że Platforma organizowała już cykl spotkań z okazji pierwszych 100 dni rządu. "Teraz chcemy powtórzyć ten scenariusz. Bezpośrednie spotkania, może nawet trudne rozmowy, dają najwięcej. Nieważne, ile ludzi przyjdzie na spotkania, ważny jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami miast, miasteczek i wsi" - ocenił.

Jak dodał, Platforma chce pokazać sukcesy i dokonania rządu oraz podsumować okres koalicji z PSL. "Będziemy też jednak pytać ludzi, co - ich zdaniem - nam się nie udało, czego oczekują, jakie błędy popełniliśmy, jak Platforma jest oceniana" - zaznaczył.

"Chcemy się od ludzi wiele nauczyć, poznać opinie o koalicji i rządzie, po 2 latach sprawowania władzy" - dodał Dzikowski.

Polityk PO zapewnił jednocześnie, że - oprócz spotkań z wyborcami - nie będzie specjalnego celebrowania rocznicy.

Wicepremier Grzegorz Schetyna w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapowiedział na dwulecie rządów akcję pod hasłem "730 spotkań na 730 dni rządu". "To będą spotkania z wyborcami, także na wsi, z udziałem posłów, senatorów, eurodeputowanych, radnych. Będziemy opowiadać o tym, co udało się zrobić rządowi, i o naszych planach na kolejne dwa lata. To ma być lokalna kampania, blisko ludzi" - mówił Schetyna. Zapowiedział, że na początku września przedstawiony zostanie kalendarz spotkań.

Koalicyjny rząd Donalda Tuska został powołany 16 listopada 2007 roku, niespełna miesiąc po wygranych przez Platformę wyborach parlamentarnych. Uchwałą Sejmu z 24 listopada 2007 Rada Ministrów pod przewodnictwem Donalda Tuska otrzymała wotum zaufania.

Do dzisiaj w rządzie nastąpiły dwie zmiany personalne: ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego zastąpił Andrzej Czuma. Zmienił się też minister bez teki - Zbigniewa Derdziuka zastąpił Michał Boni. Z kolei Paweł Graś, który początkowo odpowiadał w kancelarii premiera za służby specjalne został rzecznikiem rządu, kilka miesięcy po tym, jak z tego stanowiska zrezygnowała Agnieszka Liszka. (PAP)

mrr/ laz/ la/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)