Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poznań: 50 policjantów poszło na "chorobowe"

0
Podziel się:

Około 50 policjantów Sekcji Zabezpieczenia
Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu nie przyszło w środę
do pracy; przedstawili zwolnienia lekarskie. Protestują w ten
sposób przeciwko zbyt niskim - ich zdaniem - podwyżkom.

Około 50 policjantów Sekcji Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu nie przyszło w środę do pracy; przedstawili zwolnienia lekarskie. Protestują w ten sposób przeciwko zbyt niskim - ich zdaniem - podwyżkom.

Policja zapewnia, że mniejsza liczba pracowników sekcji nie będzie miała wpływu na stan bezpieczeństwa w mieście. W Sekcji Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu służy 340 funkcjonariuszy.

Policjanci, którzy od początku tygodnia składają zwolnienia lekarskie, na razie nie przekazali swoim przełożonym żadnych żądań ani postulatów.

"Oficjalnie nie wiemy, co jest przyczyną tych masowych zwolnień lekarskich. Możemy się tylko domyślać, że chodzi o kwestię podwyżek. Pierwszych 20 policjantów przekazało zwolnienia lekarskie w poniedziałek przed nocną służbą. Natychmiast zastąpiliśmy ich innymi funkcjonariuszami" - powiedział w środę PAP rzecznik poznańskiej policji Zbigniew Paszkiewicz.

Paszkiewicz poinformował też, że policjanci, którzy jako pierwsi przynieśli do pracy zwolnienia lekarskie, otrzymali wcześniej podwyżki w wysokości od 365 do 700 złotych brutto.

Na razie nie wiadomo, jak długo może potrwać taka sytuacja w poznańskiej policji. Nie wiadomo też, czy policjanci, którzy przedstawili zwolnienia lekarskie będą sprawdzani, czy rzeczywiście przebywają w domu na leczeniu.

W marcu na zwolnieniach lekarskich było kilkudziesięciu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Jak powiedział w środę PAP Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, wszyscy funkcjonariusze powrócili już do pracy.

W lutym rozporządzenia płacowe dotyczące m.in. podwyżek dla policjantów podpisał szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Podwyżki są naliczane z wyrównaniem od 1 stycznia 2008 r. Dla każdego funkcjonariusza przypada średnio miesięcznie ok. 522 zł brutto. (PAP)

rpo/ wkr/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)