Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zarząd TVP nie zdecydował jeszcze kogo rekomendować na szefa TVP3

0
Podziel się:

16.3.Warszawa (PAP) - Zarząd TVP nie zdecydował jeszcze, kogo
będzie rekomendował Radzie Nadzorczej na szefa TVP3 - poinformował
w czwartek PAP prezes TVP Jan Dworak.

16.3.Warszawa (PAP) - Zarząd TVP nie zdecydował jeszcze, kogo będzie rekomendował Radzie Nadzorczej na szefa TVP3 - poinformował w czwartek PAP prezes TVP Jan Dworak.

Dodał, że w czwartek zarząd przesłuchał troje kandydatów na stanowisko dyrektora TVP3: Katarzynę Nazarewicz, Andrzeja Jeziorka i Piotra Skwiecińskiego. "Decyzji można spodziewać się na początku przyszłego tygodnia" - powiedział Dworak.

Do objęcia stanowiska dyrektora OTV Warszawa (pełniącego równocześnie stanowisko dyrektora TVP3 Regionalnej) w pierwszym etapie zgłosiły się 22 osoby. Spośród nich najlepszych kandydatów, do dalszego etapu, wyłonić miała komisja konkursowa.

Jak wynika z medialnych doniesień, komisja postanowiła zarekomendować zarządowi tylko dwie osoby - dziennikarkę Katarzynę Nazarewicz i doradcę zarządu Andrzeja Jeziorka. Niezależnie jednak od decyzji komisji, zarząd przesłuchał także Skwiecińskiego.

"Patrząc na jego dorobek, karierę zawodową uważam, że jest on bardzo dobrym kandydatem i powinien być przez zarząd wysłuchany. Spośród tych kandydatów, których ja znam, to Skwieciński ma najlepsze CV" - uważa wiceprezes Zarządu TVP Piotr Gaweł.

Nazarewicz to dziennikarka telewizyjna i prasowa, pracuje w zespole programu TVP2 "Pytanie na śniadanie", była redaktor naczelna dwutygodnika "Na Żywo".

Jeziorek jest obecnie przewodniczącym grupy do spraw realizacji transmisji Telewizji Polskiej z wizyty papieża Benedykta XVI do Polski. Był szefem ośrodka TVP w Krakowie i Bydgoszczy.

Skwieciński był m.in. zastępcą szefa "Wiadomości" TVP za prezesury Wiesława Walendziaka, potem pracował m.in. w dzienniku "Życie", kierował działem krajowym w PAP; od 2003 r. w Telewizji Puls, pisze do "Gazety Polskiej".

Wakat na stanowisku szefa warszawskiego oddziału TVP jest od września 2005 r. Wtedy to ówczesny szef tego oddziału Andrzej Czaplicki zrezygnował z funkcji, nie chcąc uczestniczyć w procedurze lustracyjnej, jaką wobec niego miał wszcząć Rzecznik Interesu Publicznego. Wszystkie osoby pełniące w Telewizji Polskiej funkcje dyrektorskie są ustawowo zobowiązane do złożenia oświadczenia lustracyjnego. (PAP)

js/ plo/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)