Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niedźwiedzi tydzień na GPW

0
Podziel się:

Miniony tydzień zakończył się spadkiem indeksów, a sprzedający przeważali na kolejnych sesjach. Co ważniejsze indeksy nie były w stanie skorygować wcześniejszego spadku, a pewne próby odreagowania można było zaobserwować na poszczególnych spółkach. Jednakże, rotacyjny charakter korekty nie wskazuje na dużą siłę rynku.

Sygnał do spadku dały walory PKO BP, które odnotowały dość silny ruch spadkowy po obniżeniu rekomendacji dla spółki ze znacznie niższym poziomem wyceny przez analityków jednego z biur maklerskich. Spowodowało przebicie przez indeksy wcześniejszych minimów, co z kolei stało się impulsem do wyzbywania się innych akcji. Z tego tytułu cierpiały przede wszystkim akcje innych dużych banków, jak również walory TPSA i KGHM. Na piątkowej sesji słabiej zachowywały się walory PKN Orlen po informacji o wstrzymaniu dostaw ropy przez jedną ze spółek Jukosu, która dotychczas zapewniała 30 % zapotrzebowania na surowiec. Relatywnie lepiej od rynku zachowywały się walory Computerlandu.

W gronie mniejszych spółek na pierwszy plan wysuwało się zachowanie Elektrimu, który odnotował dynamiczną wyprzedaż po informacji o żądaniu, przez obligatariuszy całego zadłużenia. Kurs odnotował w piątek nowe krótkoterminowe minimum na 4,41 zł, gdzie pojawił się pewien popyt, który zniwelował część spadku. W minionym tygodniu Milenium zainicjował sezon publikacji wyników za IV kw. ub. Spółka podała wyniki lepsze od oczekiwań, a dodatkowo zapowiedziała wypłatę znaczącej dywidendy, co pomogło akcjom banku w końcówce tygodnia. Ten czynnik będzie miał spore znaczenie dla kształtowania się tendencji na rynku w kolejnych tygodniach. Ponadto w związku z oczekiwaną bardzo dużą redukcją zapisów na akcje Zelmera, należy liczyć się ze sporym kapitałem, który zostanie uwolniony w nadchodzącym tygodniu. Winno to przełożyć na silniejsze odbicie na rynku w drugiej połowie tygodnia.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)