Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stabilizacja wokół 'zera'

0
Podziel się:

Otwarcie notowań ciągłych wypadło dosyć kiepsko, główne indeksy otwarły się na spadkach w granicach 0.5%. W miarę upływu czasu było już lepiej, po pół godzinie wartości indeksów zbliżyły się do poziomów z piatkowego zamknięcia.

Ostatnia sesja tygodnia ubiegłego tygodnia na warszawskim parkiecie pozwoliła popatrzeć z nadzieją na rozwój wydarzeń z tym tygodniu. Poziom 1300 pkt. na WIG20 został na razie obroniony. Jeżeli sytuacja na światowych giełdach nie ulegnie gwałtownej zmianie /pogorszeniu/ można oczekiwać, że obecny tydzień powinien być nieco spokojniejszy. Ta zaś to okresie silnej reakcji na konflikt bliskowschodni powoli powraca do normy. Inwestorzy ponownie zaczęli reagować na impulsy dochodzące z bliższego otoczenia rynków giełdowych /spółek/. Piątkowa sesja na nowojorskim parkiecie przebiegła już pod wpływem takich właśnie informacji. Wzrost indeksu Dow Jones /o 0.4%/ był efektem impulsu, jakim okazała się prognoza zysków 3M, które w najbliższym kwartale mogą przekroczyć najbardziej optymistyczne założenia. Z kolei spadek indeksu Nasdaq /ponad/ 1% wywołały gorsze prognozy dla kilku spółek wysokich technologii /min. McData/. Spokojniej przebiegła również dzisiaj sesja na rynkach azjatyckich. Na wartości zyskał indeks w
Tokio, stracili inwestorzy w Hongkongu /0.8%/. Ze zmiennym szczęściem, ale bez gwałtownych ruchów indeksów rozpoczęły dzień rynki zachodnioeuropejskie. Spadki wartości tych ostatnich w pierwszej godzinie notowań nie przekroczyły 0.5%. Wydaje się, że w miarę stabilnie powinno być również na warszawskim parkiecie. Nadzwyczajnych informacji ze spółek niewiele. Sprawa Elektrimu nadal w centrum uwagi, wygląda na to, że główni akcjonariusze dojdą do porozumienia w kwestii jej rozwiązania /poszerzenie zarządu o przedstawiciela BRE w zamian za popracie dla Vivendi o przerwę w planowanym NWZA/. Inwestorzy wiele uwagi mogą dzisiaj poświęcić walorom. Nie wykluczone, że w akcjonariacie Polkomtelu szykują się poważniejsze zmiany a koncern naftowy otrzyma kuszącą propozycję sprzedaży swojego pakietu inwestorom zagranicznym obecnym już w operatorze GSM /Vadafone i TDC/. Przez godzinę poprzedzającą notowania na rynku akcji kontrakty terminowe na WIG20 wykazywały niewielką tendencję
do spadku /około 0.5%/. Otwarcie notowań ciągłych wypadło dosyć kiepsko, główne indeksy otwarły się na spadkach w granicach 0.5%. W miarę upływu czasu było już lepiej, po pół godzinie wartości indeksów zbliżyły się do poziomów z piatkowego zamknięcia.

INDEKSY
W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się walory największych spółek. Elektrim już na początku sesji zyskał nieco na wartości. Bardzo silnie zachowują się walory TPSA /wzrost kursu w granicach 1.5%/. Najgorzej z telkomów wypada Netia, jej walory od otwarcia wykazują tendencję do spadku kursu /prawie 2% spadek kursu/. Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły dzisiejszą sesję akcje spółek informatycznych. Zdecydowanie najsilniej w tym gronie prezentuje się /+2.0%/, pozostałe na niewielkich „minutach”. Banki po dobrych dwóch sesjach straciły nieco potencjał wzrostowy. O niemal 3% spadł kurs PEKAO, ale w tym przypadku to efekt ustalenia prawa do dywidendy. Niewiele ciekawego w budowlance. Spada kurs KGHM /około 1%/. Zgodnie z oczekiwaniem duże zainteresowanie akcjami PKNORlenu /przy wzroście kursu/. Po szybkim ruchu indeksów w górę w pierwszym kwadransie, drugi przyniósł korektę. Ale w kolejnej godzinie rynek ponownie zaczął wzrastać dochodząc do „zera” /piątkowe zamknięcie/. Na parkiecie zapanowała stagnacja.
Kursy utrzymywały zdobyte wcześniej pozycje.

NOTOWANIA CIĄGŁE
Stan notowań ciągłych w dniu: 2002.04.08 Godz: 11:47
Spółek notowanych: 145
Spółek z kursami rosnącymi: 36 co stanowi: 24.8% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 42 co stanowi: 29.0% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 67 co stanowi: 46.2% rynku.

Największe wzrosty: MPECWRO /11.21%/, SZEPTEL /5.88%/, MENNICA /3.46%/, VII NFI /3.13%/
Największe spadki: ATLANTIS /-10%/, LUBAWA /-8%/, PROCHEM /-7.23%/, LETA /-6.25%/

Łączne dotychczasowe obroty: 61.65 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: PKN które osiągnęły poziom: 24.48 mln PLN

W notowaniach jednolitych bez zmian. Obroty kiepskie, nieco większe na walorach Wafapompu.

NOTOWANIA JEDNOLITE /1 FIXING/
Stan notowań jednolitych w dniu: 2002.04.08 Godz: 11:47
Spółek notowanych: 85
Spółek z kursami rosnącymi: 9 co stanowi: 10.6% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 62 co stanowi: 72.9% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 14 co stanowi: 16.5% rynku.

Największe wzrosty: INVARBS /18.18%/, ENERGOAP /11.94%/, DELIA /9.76%/, ENERGOPOL /9.64%/

Największe spadki: MURAWSKI /-16.67%/, ODLEWNIE /-14.63%/, PEMUG /-9.64%/, INSTAL /-8.82%/

Łączne dotychczasowe obroty: 0.12 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: WAFAPOMP które osiągnęły poziom: 0.04 mln PLN.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)