Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP: Będzie dodatkowe przejście graniczne i więcej połączeń z Białorusią

2
Podziel się:

Spółki z Grupy PKP porozumiały się z kierownictwem Kolei Białoruskiej ws. uruchomienia dodatkowego przejścia granicznego dla potrzeb przewoźników towarowych od II kw. 2019 r. oraz zwiększenia liczby bezpośrednich połączeń pasażerskich od przyszłorocznego rozkładu jazdy, podało PKP S.A.

PKP: Będzie dodatkowe przejście graniczne i więcej połączeń z Białorusią

"Jedną z kluczowych kwestii omawianych przez polską delegację z białoruskimi partnerami były szczegóły otwarcia kolejowego przejścia granicznego Czeremcha - Wysokolitowsk (Wysokie Litewskie) dla ruchu towarowego. Kursowanie pociągów zostanie wznowione w drugim kwartale 2019 r. Podczas spotkania odbyły się również konsultacje na temat rezerw zdolności przepustowych przejścia Terespol - Brześć, będącego najważniejszym punktem granicznym na szlaku łączącym Chiny z Europą, po którym odbywają się rosnące przewozy kontenerowe. Przedmiotem rozmów były również inwestycje mające na celu unowocześnienie stacji granicznych, w tym Terespola" - czytamy w komunikacie.

W obszarze połączeń pasażerskich strony polska i białoruska uzgodniły uruchomienie dodatkowych pociągów kursujących od połowy czerwca do połowy lipca br., ułatwiających podróżowanie kibicom wybierającym się na II Igrzyska Europejskie. Dodatkowe pociągi kursowałyby w relacjach Warszawa - Brześć i Brześć - Warszawa.

Tematem przeprowadzonych rozmów był także rozwój siatki połączeń międzynarodowych w przyszłorocznym rozkładzie jazdy pociągów, który wjedzie w życie w połowie grudnia. Jedną z planowanych zmian jest uruchomienie nowego pociągu o nazwie "Batory" z Brześcia do Budapesztu, Pragi i Wiednia. W rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020 planowane jest także kursowanie nowych, codziennych pociągów nr 125/126 w relacji Warszawa - Brześć - Warszawa, wymieniono w materiale.

Polskiej delegacji przewodniczył Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele zarządów spółek: PKP Polskich Linii Kolejowych, PKP Cargo, PKP Intercity i PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej. Stronę białoruską reprezentował Władimir M. Morozow, szef Kolei Białoruskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Swojak
5 lata temu
W Skarynie o 8:40 z Warszawy do Brześcia juz Polak nie moze usiąść bo nie ma miejsc siedzących. Przy granicy mamy od dawna radziecki poligon, dzieciaki w Polsce na lekcjach w polskiej szkole słyszą wybuchy wschodnich dział, niedługo dwaj koledzy w hokejowego lodowiska postawią tu rakiety.
PJN
5 lata temu
Tak to jedyny kierunek rozwoju naszych międzynarodowych kontaktów - coraz nam do siebie bliżej.