Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Elektrim zatrudnia kolejnego doradcę finansowego

0
Podziel się:

Elektrim SA poinformował w czwartkowym komunikacie, że spłacił 25 milionów złotych kredytu wobec BIG Banku Gdańskiego

. Spółka zapłaciła także 11,5 miliona dolarów Bankowi Handlowemu SA (BH) oraz 30,3 miliona złotych Bankowi Przemysłowo-Handlowemu SA (BPH).

Elektrim SA zawarł z Elektrimem Kable SA umowę zastawu 2,8 miliona akcji Mostostalu Warszawa SA. Jest to zabezpieczenie wykupu bonów komercyjnych wyemitowanych przez Elektrim o wartości nominalnej 42,5 mln zł. Jest to wykonanie umowy zawartej z Krakowską Fabryką Kabli dotyczącej sprzedaży akcji Elektrimu Kable.

Elektrim S.A. poinformował ponadto, że zatrudnił firmę Klesch Company Ltd, która wraz ze spółką ma przygotować propozycje dla obligatariuszy finansowej restrukturyzacji długu Elektrimu.

Po analizie dokumentów i przesłuchaniu świadków Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu zdecydował, że nie zachodzi potrzeba dokonania zabezpieczenia tymczasowego, o które wnioskował Deutsche Telekom, nakazał jednak Elektrimowi i Elektrimowi Telekomunikacja wstrzymanie się od zawierania nowych transakcji, których skutek mógłby uniemożliwić dokonanie wyżej opisanego ponownego przeniesienia.

W wyniku spłaty kredytów wobec banków zobowiązania spółki zmniejszyły się, jednak również środki, które miały być przeznaczone na spłatę obligatariuszy. Widać wyraźnie, że banki odcięły się od dalszej współpracy z Elektrimem, dlatego spółka zatrudniła międzynarodową firmę Klesch, która ma pomóc w negocjacjach i opracować plan restrukturyzacji długów. Jest to już drugi doradca finansowy, który pomaga firmie wyjść z trudnej sytuacji finansowej, niedawno podobne działania w imieniu Elektrimu podjął Merrill Lynch. Elektrim wystosował ponadto prośbę do Powiernika Obligacji o czas do 28 lutego na restrukturyzację obligacji, Powiernik z kolei zażądał, aby Elektrim nie dokonywał żadnych płatności na rzecz innych wierzycieli ani też nie ustanawiał żadnych zabezpieczeń na poczet ich wierzytelności, które stanowiłyby preferencyjne traktowanie niektórych wierzycieli. Dodając do tego decyzję Trybunału w Wiedniu widać wyraźnie, że Elektrim utracił możliwość zaciągania
dalszych zobowiązań pod zastaw swoich aktywów, pole manewru spółki w zakresie pozyskania nowych środków uległo więc znacznemu zawężeniu.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)