Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lotos rozmawia o akwizycjach w Norwegii

0
Podziel się:

- Interesuje nas aktywo o zbliżonej wielkości do Heimdal. Chodzi o jedno duże złoże o podobnej produkcji lub kilka złóż mniejszych - powiedział wiceprezes Paszkowicz.

Lotos rozmawia o akwizycjach w Norwegii
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Lotos prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji kolejnych aktywów produkcyjnych w Norwegii. Grupa jest zainteresowana aktywem o wielkości zbliżonej do projektu Heimdal. Planuje też podobne nakłady inwestycyjne - poinformował dziennikarzy wiceprezes Lotosu Zbigniew Paszkowicz.

_ - Prowadzimy rozmowy w sprawie kolejnej akwizycji aktywów produkcyjnych w Norwegii. Rozmawiamy z więcej niż jednym podmiotem, interesuje nas aktywo o zbliżonej wielkości do Heimdal, chodzi o jedno duże złoże o podobnej produkcji lub kilka złóż mniejszych _ - powiedział Paszkowicz.

Wiceprezes dodał, że należy się również liczyć z podobnymi nakładami inwestycyjnymi jak w przypadku Heimdal, gdzie koszt przejęcia wyniesie niecałe 176 mln USD.

_ - Transakcja mogłaby się odbyć w bieżącym lub przyszłym roku _ - powiedział.

Lotos Norge, podmiot zależny firmy Lotos Petrobaltic, poinformował w listopadzie o zawarciu umowy w sprawie nabycia udziałów w 12 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Wydobycie w Norwegii (przypadające na przejęte przez Lotos udziały) kształtuje się na poziomie ok. 240 tys. toe rocznie (5 tys. boe/d), z czego 70 proc. stanowi gaz ziemny, a 30 proc. kondensat (lekka ropa naftowa).

Wartość transakcji wynosi 175,8 mln USD, z czego 80 mln USD (45 proc.) zostanie sfinansowane bezgotówkowo - z przepływów pieniężnych z 2013 r., poprzez wykorzystanie tarczy podatkowej projektu Yme. Transakcja w perspektywie 2016 r. ma pozwolić na odzyskanie 2/3 posiadanej przez Lotos tarczy podatkowej.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Lotosi o pozostałych spółkach z GPW

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)