Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

AODI w Polsce

0
Podziel się:

Najważniejszym wydarzeniem podczas kolejnej edycji TELESTRADY – imprezy promocyjnej Grupy Kapitałowej TP S.A., jest prezentacja nowej usługi stałego dostępu do Internetu – AODI.

W dniach 19 - 23 czerwca br. odbędzie się w Łodzi TELESTRADA, kolejna impreza promocyjna Grupy Kapitałowej TP SA. Łódzka prezentacja różnić się będzie od poprzednich, bowiem po raz pierwszy w Polsce zaprezentowana zostanie nowa usługa stałego dostępu do Internetu, za pośrednictwem stacjonarnej linii telefonicznej - AO/DI (Always on Dynamic ISDN). Połączenie to odbywa się z wykorzystaniem kanału sygnalizacyjnego ISDN (kanał D), który jest cały czas aktywny. Normalnie, w telefonii ISDN kanał D służy do wymiany danych sterujących połączeniem i do tej pory nie był dostępny dla użytkownika.
W Łodzi usługa AODI demonstrowana będzie za pomocą karty ISDN FRITZ!Card PCI.

AO/DI - Always On Dynamic ISDN
AO/DI pozwala wykorzystywać sygnalizacyjny kanał D do przesyłania plików użytkownika. Komunikacja w tym kanale jest atrakcyjna przede wszystkim dlatego, że nie jest on taryfikowany oraz jest cały czas aktywny. Dzięki temu możemy uzyskać stały (24h na dobę) dostęp do Internetu. Prędkość stałego połączenia w technologii AODI nie jest wysoka (waha się od 512 bps do 12-13 Kbps, za wartość średnią przyjmuje się 9600 bps), wystarcza jednak do korzystania z usług internetowych: poczty elektronicznej, chatu, grup dyskusyjnych, a nawet przeglądania stron www.

ISDN – cyfrowa sieć telekomunikacyjna z integracją usług
ISDN (Integrated Services Digital Network) jest cyfrową, stacjonarną siecią telefoniczną.
Każda linia ISDN składa się z kilku kanałów. Ich liczba waha się od 3 do 31, w zależności od typu łącza. Wyróżniamy dwa typy łączy ISDN – podstawowy (zwany BRI, BA lub 2B+D) i rozszerzony (PRI, PRA, 30B+D).
Pierwszy z nich składa się z dwóch kanałów B (64 kbps), którymi można transmitować dane użytkownika i jednego kanału D (16 kbps), służącego do sterowania kanałami B. Drugi typ dostępu, (PRI, 30B+D), składa się z trzydziestu kanałów B (64 kbps) i jednego D (64 kbps).

Zalety cyfrowych połączeń telefonicznych ISDN są ogromne: lepsza jakość połączeń, większa szybkość (stała, gwarantowana na całym odcinku pomiędzy komunikującymi się stronami, niezależnie od jego długości), możliwość skalowania i doboru prędkości dla różnych rozwiązań, bogactwo usług dodatkowych (identyfikacja numeru abonenta, informacja o opłacie, przeniesienia wywołań, i wiele innych).

ISDN jest medium niezwykle elastycznym. Umożliwia przesyłanie danych dowolnego typu: sygnału akustycznego (telefonia, faks), dźwięku i obrazu (wideokonferencja), czy plików komputerowych. Nie ma przeszkód, aby równocześnie korzystać z Internetu i rozmawiać przez telefon, dzięki możliwości równoczesnego przesyłania danych po dwóch kanałach.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)