Rajd Dakar 2014. Trzecie miejsce Sonika w II etapie, Hołowczyc - jedenasty

0

Po dwóch etapach nasz quadowiec - Rafał Sonik jest na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej.

(PAP/EPA)

Rafał Sonik zajął trzecie miejsce w drugim etapie Rajdu Dakar z San Luis do San Rafael (725 kilometrów, OS 359 kilometrów). Najszybszy był lider klasyfikacji quadowców Argentyńczyk Marcos Patronelli, który wyprzedził swojego rodaka Lucasa Bonetto. Po dwóch etapach Sonik jest na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Z kolei Krzysztof Hołowczyc i Konstantin Żilcow zajęli jedenaste miejsce.

Kierowca Mini pokonał trasę z San Luis do San Rafael w Argentynie w 4 godziny 29 minut 13 sekund. Był to o 37 minut gorszy rezultat od zwycięzcy etapu, Francuza Stéphane'a Peterhansela (03:52:05). Drugie miejsce zajął Hiszpan Carlos Sainz (46 sekund straty).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Peterhansel, przed Sainzem (28 sekund straty) i Katarczykiem Nasirem al-Atijjahem (4 minuty i 10 sekund straty). Hołowczyc z 37. min. i 8. sek. straty jest ósmy.

Wśród motocyklistów najlepszy był w II etapie Sam Sunderland. Brytyjczyk pokonał trasę 359-kilometrowego odcinka specjalnego w czasie 3:42.10. Polak - Jakub Przygoński metę osiągnął 11 minut i 19 sekund po zwycięzcy i ostatecznie zajął 13. miejsce. Polak awansował w klasyfikacji generalnej rajdu na 14. Miejsce, a liderem pozostał Hiszpan Joan Barreda Bort.

Rajd Dakar będzie należał do Polaka? Gdy gubił koła, łamał zawieszenie i jechał na feldze 300 kilometrów, chciał wyć płakać, ale ciągle wraca. Rafał Sonik dwa razy zajął trzecie miejsce.
Reprezentacja Polski na Dakar 2014 Rafał Sonik zawalczy o wygraną, a Krzysztof Hołowczyc woli po rosyjsku