Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Opinie polityków o planowanych zmianach w zarządzie PKN Orlen

0
Podziel się:

Im mniej będzie zamieszania wokół Polskiego Koncernu Naftowego Orlen, tym lepiej będzie to służyło spółce - tak politycy komentują informację o nadchodzących zmianach w zarządzie płockiego koncernu.
Szef spółki Zbigniew Wróbel złożył oświadczenie o gotowości rezygnacji z zajmowanego przez siebie stanowiska.

Im mniej będzie zamieszania wokół Polskiego Koncernu Naftowego Orlen, tym lepiej będzie to służyło spółce - tak politycy komentują informację o nadchodzących zmianach w zarządzie płockiego koncernu.

Szef spółki Zbigniew Wróbel złożył oświadczenie o gotowości rezygnacji z zajmowanego przez siebie stanowiska. Napisał w nim, że "że względu na toczącą się dyskusję medialną i polityczną wokół spółki, co negatywnie wpływa na budowę jej wartości, jest gotów ustąpić z zajmowanego stanowiska". Nowy prezes ma być wyłoniony w drodze konkursu, do tego czasu Zbigniew Wróbel będzie pełnił swą dotychczasową funkcję.

Janusz Piechociński z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że PKN podobnie jak i inne spółki z udziałem skarbu państwa nadal są politycznym łupem. "Za dużo w nich mgły, za dużo służb specjalnych i za duzo polityki" - dodaje polityk PSL.

Rafał Zagórny z Platformy Obywatelskiej uważa z kolei, że politycy zbyt wiele mówią o PKN, co niekoniecznie dobrze służy firmie - "Jeżeli porównamy wartość rynkową węgierskiego koncernu paliwowego MOL i PKN-u to widać, że w ostatnim czasie pojawiła się między nimi znaczna różnica". Według Zagórnego po części jest to wina zamieszkania i ciągłych spekulacji wokół płockiej spółki.

Ludwik Dorn z Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że w przypadku Orlenu polityka i gospodarka cały czas się mieszają. Szef klubu parlamentarnego PiS dodaje, że przed spółką stoi wiele spraw do rozwiązania, między innymi wybór nowego zarządu i zmiana statutu spółki.

W czwartek Sejm ma powołać komisję śledczą, która zbada okoliczności odwołania poprzednika prezesa Wróbla.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)