Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy najczęściej latają do Wielkiej Brytanii. Prawie 3 miliony pasażerów w pierwszym półroczu

0
Podziel się:

Chociaż Polacy latają coraz częściej, to wciąż daleko nam do unijnej średniej. W ubiegłym roku odnotowaliśmy 27 milionów pasażerów na polskich lotniskach.

Polacy najczęściej latają do Wielkiej Brytanii. Prawie 3 miliony pasażerów w pierwszym półroczu
(Jacek Bereźnicki)

Wielka Brytania była najpopularniejszym kierunkiem wylotów z polskich lotnisk w pierwszym półroczu tego roku - wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Do portów lotniczych tego kraju w pierwszym półroczu odleciało 2,9 miliona pasażerów. Stanowi to 26,3 procent wszystkich odlotów z naszych lotnisk. Drugim najchętniej wybieranym kierunkiem były Niemcy, gdzie poleciało 1,7 miliona pasażerów. Stanowiło to 15,7 procent wszystkich wylotów. Podium zamyka Norwegia, dokąd poleciało 859 tysięcy pasażerów. Było to 7,8 procent wszystkich lotów.

Chociaż Polacy latają coraz częściej, to wciąż daleko nam do unijnej średniej. W ubiegłym roku odnotowaliśmy 27 milionów pasażerów na polskich lotniskach, co oznacza, że statystyczny Polak w 2014 roku podróżował samolotem mniej niż jeden raz. - Dla nas ten współczynnik jest w okolicach 0,7, tymczasem w Europie średnio przekracza 2. Zatem różnica jest trzykrotna - przypomniał niedawno w rozmowie z money.pl Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Uważa one jednak, że prognozy ULC wskazujące na wyraźny wzrost pasażerów w kolejnych latach, są realne.

- Myślę, że jest to możliwe. Przy delikatnych wzrostach w całej Europie, w Polsce będziemy mogli obserwować wzrosty naprawdę duże. Siłą rzeczy przewiduję, że będziemy równali do wskaźników zachodnioeuropejskich. Dziś gorzej niż w Polsce jest tylko w Rumunii i Albanii, ale jestem optymistą, jeżeli chodzi o rozwój naszego rynku. Nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego w Czechach ten wskaźnik miałby być dwukrotnie wyższy, a tak właśnie jest - uważa Dariusz Kuś.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)