Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Praca dla Polaków za granicą

0
Podziel się:

Ministerstwo Pracy uruchomiło stronę internetową, na której będzie można znaleźć listę pośredników, mających koncesje na umożliwianie Polakom pracy za granicą.
Jeśli pod adresem www.praca.

Ministerstwo Pracy uruchomiło stronę internetową, na której będzie można znaleźć listę pośredników, mających koncesje na umożliwianie Polakom pracy za granicą.
Jeśli pod adresem www.praca.gov.pl nie znajdziemy nazwy firmy, za pośrednictwem której mamy wyjechać do pracy, to znak, że firma pracuje nielegalnie - podkreśliła wiceminister pracy Krystyna Tokarska-Biernacik.
Polacy, którzy udają się do Niemiec w poszukiwaniu pracy, najczęściej są zatrudniani w rolnictwie i ogrodnictwie. We Francji pracują głównie przy winobraniu, a w Stanach Zjednoczonych parają się sprzątaniem i opieką nad osobami starszymi.
Praca za granicą nie zawsze wygląda jednak tak, jak wyobrażaliśmy sobie przed wyjazdem z Polski. Z danych ministerstwa pracy wynika, że wielu zagranicznych pracodawców nie wypłaca należnego wynagrodzenia, żądając przy tym podpisania dokumentu, że wypłacili całą należność.
Choć trudno udowodnić nieuczciwe zachowanie pracodawcy, to warto zgłosić taki przypadek do wojewódzkich urzędów pracy. Isnieje wówczas szansa, że taki pracodawca zostanie pozbawiony możliwości oszukiwania kolejnych pracowników i zostanie wyeliminowany z rynku.
Krystyna Tokarska-Biernacik przyznaje, że nie ma dokładnch danych ile osób pracuje za granicą. Z szacunków ministerstwa pracy wynika, że jest ich około 250 tysięcy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)