Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sygnały Dnia - Premier Miller - jutro rząd zajmie się programem Kołodki reformy finansów

0
Podziel się:

Premier Leszek Miller powiedział, że minister finansów Grzegorz Kołodko przedstawi jutro informację o wynikach konsultacji w sprawie projektu reformy finansów publicznych.
Dodał, że rząd przyjmie program naprawy finansów, jeśli nie będzie żadnych kwestii spornych.

Premier Leszek Miller powiedział, że minister finansów Grzegorz Kołodko przedstawi jutro informację o wynikach konsultacji w sprawie projektu reformy finansów publicznych.

Dodał, że rząd przyjmie program naprawy finansów, jeśli nie będzie żadnych kwestii spornych. Gdyby się jednak okazało, że jakieś kwestie wymagają dalszych konsultacji, to będą one nadal prowadzone. Premier Miller powiedział w Sygnałach Dnia, że program ten jest na tyle istotny, Iż nie można stracić żadnej szansy porozumienia się z partnerami społecznymi, z koalicją rządzącą i opozycją. Premier zaznaczył, że dopiero jutro będzie można powiedzieć, czy program dotyczący finansów publicznych zostanie przyjęty przed czy po referendum unijnym. Podkreślił, że wszystko zależy od tego, co jutro zaprezentuje minister Kołodko.

Premier Miller powiedział, że prawdopodobnie dalszych konsultacji będzie wymagać kwestia ustawy o osobach prowadzących działalność gospodarczą, a także kwestia, czy samorządy powinny korzystać z podatków CIT i PIT, a budżet centralny z VAT-u i akcyzy. Premier podkreślił, że lepiej poświęcić więcej czasu na dyskusję nad tymi problemami, które wywołują kontrowersje, tak aby projekt mógł szybko i sprawnie przejść procedurę parlamentarną.

Plan reformy po zmianach zakłada między innymi, obniżkę podatku CIT z 27 do 19 procent, wprowadzenie 17-procentowej stawki PIT, likwidację większości ulg i zwolnień i wprowadzenie 7 procentowego podatku dochodowego dla rolników.

Zmiany mają zapewnić szybki wzrost gospodarczy. Ma też umożliwić wykorzystanie szans związanych z integracją z Unią Europejską oraz spełnienie wszystkich kryteriów układu z Maastricht tak, aby Polska mogła przyjąć euro tak szybko, jak jest to możliwe.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)