Rajd Dakar - Nieznaczny awans Jakuba Przygońskiego

0

Nasz rodak stracił do zwycięzcy etapu, Francuza Cyrila Despresa, 26 i pół minuty.

(Associated Press/East News)

Jakub Przygoński odrobił część strat poniesionych na 10. etapie Rajdu Dakar, i po niezłej jeździe zajął na kolejnym etapie miejsce 15., stracił do zwycięzcy etapu, Francuza Cyrila Despresa, 26 i pół minuty.

Pozycja w czołówce rajdu pozwoliła Przygońskiemu awansować z zajmowanego do tej pory 15. miejsca o trzy pozycje w klasyfikacji generalnej - jak mówi polski motocyklista to dobry prognostyk przed kolejnymi odcinkami.
Pozostali polscy motocykliści mieli nieco mniej szczęścia: Jacek Czachor był w środę 25. i taką też pozycję zajmuje po 11. etapach. Marek Dąbrowski, który zajął na etapie daleką 88. pozycję, w klasyfikacji generalnej jest 78.

Hołowczyc już w domu. Tak go witano Na rogatkach miasta witało go około pięćdziesięciu kibiców, którzy tradycyjnie rozwiesili transparent z napisem Królu szutrów, witamy w domu!.
Kolejny dzień Rajdu. Jak sobie radzą Polacy? Bardzo dobrze na trasie spisał się Jakub Przygoński, który zajął jedenaste miejsce, co dało mu awans na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.
Hołowczyc w czołówce Dakaru Wielki sukces Polaka. Gorzej poszło naszym motocyklistom