Biegi na orientację - MŚ juniorów: Parfinowicz ósmy w sprincie; wygrali M?rtensson i Schneider

0

biegi na orientację - mistrzostwa świata juniorów - Hradec Králové - Parfianowicz - Stankiewicz - Martensson - Schneider

Norweżka Heidi Martensson i Florian Schneider ze Szwajcarii zostali mistrzami świata juniorów w biegu na orientację, na dystansie sprinterskim. Piotr Parfianowicz, który w okolicach czeskiego Hradec Králové wywalczył złoty medal na długim dystansie, w sprincie był ósmy.

Dziewczęta miały do zaliczenia 19 punktów kontrolnych, rozstawionych na dystansie 3 km. Norweżka o 12 sek. wyprzedziła Nicoline Friberg Klysner z Danii; brązowy medal wywalczyła Białorusinka Anastazja Denisowa, która starciła do zwyciężczyni 15 sek.
Najlepsza z Polek, Agata Stankiewicz, zajęła 27. miejsce ze stratą minuty i 14 sek.; Aleksandra Hornik była 30. (1.19), Weronika Cych zajęła 40. miejsce (1.28), Angelika Harniszewska - 79. (2.52), Anna Morawska - 97. (3.37), Małgorzata Szeliga - 98. (3.38).
Zawody ukończyło 140 zawodniczek; 12 zostało zdyskwalifikowanych.

Juniorzy mieli do zaliczenia 21 PK, rozstawionych na dystansie nieco ponad 3,5 km. Szwajcar Schneider zaledwie o 4 sek. wygrał z Michalem Hubáčkiem z Czech; brązowy medal wywalczył Tim Robertson z Nowej Zelandii, który był gorszy od zwycięzcy o 12 sek.

Piotr Parfianowicz, który w poniedziałek został mistrzem świata juniorów na długim dystansie, zajął 8. miejsce ze stratą 31 sek. Krzysztof Wołowczyk był16. (0.45), Mateusz Dzióba zajął 37. miejsce (1.25), Krzysztof Rzeńca - 39. (1.26), a Mateusz Podsiadły - 132. (3.51). Rywalizację ukończyło 162 zawodników; Radosław Piotrowski znalazł się w gronie 14 zdyskwalifikowanych.

W sobotę, w ostatnim dniu mistrzostw zostaną rozegrane sztafety.