Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Dziennik Gazeta Prawna" o zmowach przetargowych

0
Podziel się:

"Dziennik Gazeta Prawna" - przetargi - nadużycia

Komisja Europejska uważa, że Polska ma problem z nielegalnymi porozumieniami przy zamówieniach publicznych. Sprawą zajął się "Dziennik Gazeta Prawna".
"W tej chwili Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi 57 postępowań wyjaśniających, dotyczących podejrzeń o próby manipulowania wynikami przetargów" - czytamy w gazecie. "To sporo, zważywszy, że w całej swojej dotychczasowej działalności wydał tylko kilkanaście decyzji stwierdzających zmowy.
Tymczasem, jak wynika z raportu opublikowanego niedawno przez Komisję Europejską, ze wszystkich zagrożeń związanych z przetargami w Polsce najczęściej wymienia się właśnie nielegalne porozumienia mające na celu osiągnięcie przewagi nad konkurencją i tym samym korzyści. Skuteczniejszą walkę z nimi ma zapewnić koordynacja działań różnych instytucji państwowych. Dlatego też współpracujemy z prokuraturami, Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, Urzędem Zamówień Publicznych czy Krajową Izbą Odwoławczą" - mówi prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.
Przykładem takiej współpracy jest jej ostatnia decyzja, w której nałożyła prawie 2 miliony złotych kary na sześć spółek informatycznych. Miały one wpływać na wynik przetargu na dostawę sprzętu komputerowego dla szkół i bibliotek w województwie dolnośląskim. Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

IAR/"Dziennik Gazeta Prawna" 09 12/Siekaj/dyd

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)