Kolarstwo - Froome wygral wyscig Dauphine Libere

0

kolarstwo - Dauphine Libere - Christopher Froome

Christopher Froome, który zajął drugie miejsce na niedzielnym, ostatnim etapie, został zwycięzcą wyścigu kolarskiego Dauphine Libere.
W klasyfikacji końcowej Brytyjczyk z grupy Sky wyprzedził o 58 sekund kolegę z zespołu, Australijczyka Richiego Porte'a. Na trzecim miejscu, ze stratą 2 minut i 12 sekund, sklasyfikowano Daniela Moreno Fernandeza (Hiszpania, Katiusza).
Ostatni ósmy etap wyścigu, z Sisiteron do Risoul, mierzył 155 kilometrów - zwyciężył Włoch Alessandro de Marchi z grupy Cannondale. Froome stracił do niego 24 sekundy.
Najlepszy z czwórki Polaków jadących w wyścigu był Maciej Paterski (Caonnondale), który zajął 47. miejsce ze stratą ponad 10 minut.
W klasyfikacji generalnej wyścigu Paterski zajął 69. pozycję, tracąc do zwycięzcy blisko półtorej godziny.