Kolarstwo - Vuelta a Espana: Danielle Ratto zwycięzcą 14. etapu

0

kolarstwo - Vuelta a Espana - Daniele Ratto

Daniele Ratto został zwycięzcą liczącego 156 kilometrów, a prowadzącego z Baga do Andorry , 14. etapu kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana.
Włoski kolarz grupy Cannondale przyjechał na metę samotnie, wyprzedził lidera wyścigu, swojego rodaka z grupy Astana, Vicenzo Nibalego o 3 minuty i 53 sekundy, trzeci Christopher Horner (USA, Radioshack) stracił 3 minuty i 55 sekund.
W klasyfikacji generalnej wyścigu po 14 etapach Nibali powiększył przewagę nad zajmującym drugie miejsce Hornerem do 50 sekund, trzeci Alejandro Valverde (Hiszpania, Movistar) traci minutę i 42 sekundy.
Rafał Majka (Saxo Bank-Tinkoff), w sobotę stracił bardzo dobrą 9. pozycję, zajmowane przed etapem do Andorry - na metę etapu dotarł na 75. miejscu, ponad 23 minuty za Danielle Ratto, poniesione straty spowodowały spadek w klasyfikacji generalnej, Majka jest 26., traci do Nibalego 23 minuty i 15 sek.
Bartosz Huzarski (Team Netapp) zajął na sobotnim etapie 39. miejsce, ze stratą 13 minut i 6 sekund do triumfatora, po 14 etapach polski kolarz jest klasyfikowany na 42. pozycji, 56 minut i 41 sekund za liderem, Vicenzo Nibalim.
Sylwester Szmyd (Movistar) zajął 59. miejsce (strata 20 minut i 4 sek.), po etapie do Andorry jest klasyfikowany na 39.pozycji (54 min. 13 sek. za liderem).
Tomasz Marczyński (Vacansoleil) przyjechał jako 118., tracąc ponad 29 minut, zaś dwie pozycje dalej etap ukończył Maciej Paterski (Cannondale) - po piętnastu etapach pierwszy z nich zajmuje 32. miejsce (41 min. i 15 sek straty), drugi jest 82. - do Nibalego traci już ponad półtorej godziny.
W niedzielę odbędzie się 15. etap tegorocznej edycji wyścigu Vuelta a Espana, kolarze pokonają 225 kilometrów z Andorry do Peyragudes.