Kolarstwo - Warren Barguil wygrał 13. etap Vuelta a Espana

0

kolarstwo - Vuelta a Espana - Barguil - Nibali - Majka

Francuz Warren Barguil (Argos-Shimano) wygrał 13. etap kolarskiego wyścigu Dookoła Hiszpanii, o długości 169 km z Valls do Castelldefels. Drugi, ze startą 7 sekund, był Włoch Rinaldo Nocentini (AG2R), a trzeci, z taką samą stratą, Bauke Mollema z Holandii (Belkin).
Najlepszy z Polaków, Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) zajął 21. miejsce ze stratą 2 minut i 43 sekund. Maciej Paterski (Cannondale) był 42. - 2:54; Tomasz Marczyński (Vacansoleil) zajął 57. miejsce - 3:02; Sylwester Szmyd (Movistar) był 82. - 3:25, a Bartosz Huzarski (NetApp Endura) na 83. miejscu - 3:29.

W klasyfikacji łącznej Vuelta a Espana prowadzenie utrzymał Włoch Vicenzo Nibali (Astana), który wyprzedza Nicolasa Roche'a z Irlandii (Saxo-Tinkoff) o 31 sekund oraz Hiszpana Alejandro Valverde (Movistar) o 46 sekund.
Rafał Majka pozostaje na 9. pozycji i traci 3 minuty i 46 sekund. Tomasz Marczyński zajmuje 30. miejsce, traci do Nibalego 15 minut i 56 sekund. Na 44. pozycji klasyfikowany jest Sylwester Szmyd (Movistar), od lidera dzieli go 37 minut i 58 sekund, wreszcie Bartosz Huzarski - jest 52. ze stratą 47 minut i 22 sekund.

W sobotę kolarzy czeka 14. etap o długości blisko 156 km, z Baga do Collada de la Gallina.