Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konferencja Globalizacja i solidarność a nauczanie Jana Pawła II

0
Podziel się:

W zglobalizowanym świecie nie możemy zapominać o solidarności między ludźmi - uważają uczestnicy konferencji "Solidarność świata. Globalizacja i solidarność a nauczanie Jana Pawła II". Uczestnicy konferencji na Zamku Królewskim w Warszawie zastanawiali się czy w dzisiejszym świecie możliwa jest solidarność między pracownikami a pracodawcami i w jaki sposób wcielać w życie naukę Jana Pawła II.

Według Jacka Rybickiego, sekretarza Komisji Krajowej "Solidarności" i organizatora konferencji, najważniejsze jest by pracownicy nie byli traktowani jak trybiki w maszynie, a ich praca tylko jak towar który można kupić. Inaczej nie da się zbudować solidarności między pracownikami a pracodawcami.

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski podkreśla, że powinniśmy pamiętać słowa Jana Pawła II: "Jeden drugiego brzemiona noście". W opinii arcybiskupa, jeśli zapomnimy o solidarności między ludźmi nie bedziemy w stanie rozwiązać problemów współczesnego świata.

Acybiskup Gocłowski uważa, że zbudowanie solidarnego społeczeństwa jest możliwe. Dodaje, że relacje oparte na solidarności powstają gdy ludzie nie zapominają o innych osobach, starają się być za innych odpowiedzialni.

Organizatorem konferencji "Solidarność świata. Globalizacja i solidarność a nauczanie Jana Pawła II" była Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

W konferencji uczestniczyli prezydent Lech Kaczyński, marszałek senatu Bogdan Borusewicz, byli premierzy Jerzy Buzek i Jan Olszewski oraz arcybiskupi Tadeusz Gocłowski i Kazimierz Nycz. Przybyli też goście zagraniczni, w tym profesor Rocco Buttiglione, wiceprzewodniczący włoskiego senatu i wieloletni przyjaciel Jana Pawła II.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)