Lekkoatletyka - Rekord Polski juniorek Patrycji Wyciszkiewicz

0

lekkoatletyka - rekord Polski juniorek - 400 m - Wyciszkiewicz - Dobek - Rieti

Patrycja Wyciszkiewicz wygrała bieg na 400 m podczas mityngu w niemieckim Rehlingen z nowym rekordem Polski juniorek - 52.48 sek. Poprzedni najlepszy wynik również należał do zawodniczki Olimpii Poznań i był gorszy o 0.28 sek.

Wynik Wyciszkiewicz to zarazem najlepszy wynik w kategorii juniorów na listach europejskich, który daje prawo startu w tegorocznych mistrzostwach kontynentu juniorów w Rieti.
Minimum na lipcowe zawody wypełnił też w Rehlingen Patryk Dobek, który wygrał bieg na 400 m z czasem 47.31 sek.; drugi był Kacper Kozłowski (47.47 sek.)

W sumie w Rehlingen wystartowało 21 polskich lekkoatletów; na podium stała jeszcze Marika Popowicz, która była druga w biegu na 100 m (11.92 sek.), Danuta Urbanik była 3. na 800 m (2:06.45), a Izabela Mikołajczyk zajęła 2. miejsce w skoku wzwyż (1.83 m).