Małysz drugi w Kuopio

0

Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w fińskim Kuopio. Polak skoczył 123 i 123,5 m. Konkurs wygrał Simon Ammann. Szwajcar skoczył 128,5 m i 126,5 m. Trzecie miejsce zajął Norweg Anders Jacobsen, który miał 121 i 126,5 m.
Adam Małysz po raz 81. stanął na podium Pucharu Świata.
Simon Ammann dzięki temu zwycięstwu zdobył kolejne 100 pucharowych punktów i jest już bardzo blisko zdobycia Kryształowej Kuli. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma 1449 punktów - 183 więcej od zajmującego drugie miejsce Austriaka Gregora Schlierenzauera, który dzisiaj zakończył zawody dopiero na 11. pozycji. A do zakończenia pucharowej rywalizacji pozostały już tylko dwa konkursy - 12 marca w Lillehammer i dwa dni później w Oslo. Trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata zajmuje Austriak Thomas Morgenstern, który zgromadził 854 punkty. Adam Małysz z 702 punktami zajmuje szóste miejsce. Polaka wyprzedzają jeszcze dwaj inni Austriacy - Andreas Kofler i Wolfgang Loitzl.
Małysz zajmuje także drugie miejsce w Turnieju Nordyckim. Prowadzi Simon Ammann.
Dzisiaj w drugiej serii wystąpiło jeszcze dwóch Polaków. Kamil Stoch skoczył 104 i 113 metrów i zajął 21. miejsce. Na 30. pozycji zawody ukończył Łukasz Rutkowski, który miał 106,5 m oraz 101,5 m. Po pierwszej serii odpadł Stefan Hula.