Narciarstwo alpejskie - PŚ: Ted Ligety wygrał gigant w Beaver Creek; liderem Svindall

0

narciarstwo alpejskie - Beaver Creek - gigant mężczyzn - Ted Ligety - Aksel Lund Svindall

Ted Ligety wygrał gigant alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn, rozegrany w Beaver Creek w USA. Reprezentant gospodarzy prowadził już po I przejeździe, po którym miał 1.10 sek. przewagi nad swym rodakiem Bode Millerem. Trzecie miejsce, ze stratą 1.26 sek., zajmował Marcel Hirscher z Austrii.
Druga część rywalizacji nie przyniosła zmian w czołówce. Ligety pokonał Millera o 1.32 sek., a Hirscher stracił do zwycięzcy 1.82 sek. W zawodach nie startowali Polacy.

W klasyfikacji Pucharu Świata alpejczyków liderem pozostaje Aksel Lund Svindall z Norwegii, który w niedzielnym gigancie był jedenasty. Liderem rankingu giganta jest Ligety.

Kolejne zawody alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn odbędą się w przyszły weekend we francuskim Val d'Isere.