Pięciobój nowoczesny - młodzieżowe ME: Anna Maliszewska na 6. miejscu; złoto Białorusinki Arol

0

pięciobój nowoczesny - młodzieżowe mistrzostwa Europy - Sofia - Maliszewska - Arol

Katarzyna Arol z Białorusi wywalczyła złoty medal, rozgrywanych w Sofii, młodzieżowych mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym. Drugie miejsce zajęła Anastazja Bugrina z Rosji, a brąz przypadł Ukraince Anastazji Spas.
Najlepsza z Polek, Anna Maliszewska, zajęła 6. miejsce. Zawodniczka UKS "Żoliborz" szczególnie dobrze wypadła w jeździe konnej i kombinacji, czyli biegu przełajowym połączonym ze strzelaniem. Pozostałe reprezentantki Polski zajęły dalsze lokaty: Natalia Kożuchowska (ZKS Drzonków) była 17., Katarzyna Witczak (SKS "Start" Łódź) - 27., a Paula Markowska (St."PP-CWKS Legia") 32. w stawce 36 zawodniczek.

W piątkowym finale indywidualnej rywalizacji mężczyzn prawo startu zapewnili sobie wszyscy reprezentanci Polski, którzy przyjechali do Sofii: Maciej Baranowski, Przemysław Kryczka, Krzysztof Kuruc i Sebastian Stasiak.