Piłka nożna - Bayern Monachium klubowym mistrzem świata

0

piłka nożna - Klubowe Mistrzostwa Świata - Bayern Monachium - Raja Casablanca

Bayern Monachium wywalczył klubowe mistrzostwo świata. Niemiecki zespół pokonał w finale rozgrywek marokański Raja Casablanca 2:0. Bramki dla Bayernu strzelali Dante (7) i Thiago Alcantara (22).
To dziesiąta edycja klubowych mistrzostw świata. Dopiero po raz drugi w historii w finale nie spotkały się zespoły z Europy i Ameryki Południowej. W tym roku zwycięzca Copa Libertatores - brazylijskie Atletico Mineiro - odpadł w półfinale z Rają Casablanca, przegrywając 1:3. Atletico wywalczyło brązowy medal, pokonując w meczu o 3. miejsce chiński Evergrande Kanton 3:2.

1. miejsce wywalczył CF Monterrey, który pokonał Al Alhy 5:1. To szósty tytuł drużyny z Europy w tym turnieju. Wcześniej po puchar sięgały zespoły: AC Milan, Manchester United, FC Barcelona (dwukrotnie) i Inter Mediolan. W poprzedniej edycji puchar zdobyli piłkarze brazylijskiego Corinthians Paulista.