Piłka nożna - Ekstraklasa: Ruch - Podbeskidzie 1:3

0

piłka nożna - Ekstraklasa - Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała

W rozegranym w piątek meczu 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Ruch Chorzów nieoczekiwanie uległ na własnym boisku Podbeskidziu Bielsko-Biała 1:3 (0:1).
Goście objęli prowadzenie w 11. minucie - Marek Sokołowski wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Piotra Stawarczyka.
Cztery minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Robert Demjan strzelił drugą bramkę dla bielszczan - Słowak dobił obroniony przez bramkarza Ruchu strzał Piotra Malinowskiego.
Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu kontaktowe trafienie dla "Niebieskich" uzyskał Marek Zieńczuk, a w ostatnich sekundach gry wynik ustalił - strzelając swoją dziesiątą bramkę w sezonie - Robert Demjan.
Po wygranej w Chorzowie Podbeskidzie powiększyło swój dorobek do 15 punktów. Zespół trenera Czesława Michniewicza traci 7 punktów do zajmowanego przez Ruch 14. miejsca w tabeli, gwarantującego utrzymanie się w ekstraklasie.
W drugim piątkowym meczu ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się z Lechią Gdańsk, początek o godz. 20.45.