Piłka nożna - Ekstraklasa: Widzew - Jagiellonia 1:1

0

Piłka nożna - Ekstraklasa - Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

Widzew Łódź zremisował 1:1 (0:0) z Jagiellonią Białystok w rozegranym w sobotę meczu 6. kolejki ekstraklasy piłkarskiej.
Gospodarze prowadzili od 50. minuty - szybki kontratak Widzewa skutecznie zakończył Łotysz Aleksiejs Visniakovs po podaniu serbskiego pomocnika, Velijko Batrovićia.
Od 70. minuty goście grali w osłabieniu - czerwoną kartą został ukarany Martin Baran. Słowak nieprzepisowo zatrzymał wybiegającego na czystą pozycję czołowego snajpera ekstraklasy (4 bramki), Eduardsa Visniakovsa, młodszego brata zdobywcy gola dla łodzian.
Liczebne osłabienie nie przeszkodziło białostockim piłkarzom doprowadzić do remisu. W drugiej z czterech doliczonych do regulaminowego czasu minut Mateusz Piątkowski celnie główkował po dośrodkowaniu hiszpańskiego pomocnika, Daniego Quintany.
Po remisie w Łodzi Jagiellonia awansowała w tabeli ekstraklasy z 8. pozycji na 6. Zespół trenera Piotra Stokowca ma 8 punktów.
Widzew ma o punkt mniej - łodzianie zajmują 9. miejsce.