Piłka nożna - Ekstraklasa: Wisła wyraźnie lepsza od Piasta

0

Piłka nożna - Ekstraklasa - Wisła Kraków - Piast Gliwice

W drugim piątkowym meczu 7. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków zwyciężyła 3:0 (1:0) na własnym boisku z Piastem Gliwice.
Zespół "Białej Gwiazdy" objął prowadzenie po trafieniu Pawła Brożka - w 33. minucie efektowną akcję przeprowadził Rafał Boguski, ale trafił tylko w słupek, jego strzał dobił właśnie Paweł Brożek.
Ten sam piłkarz uzyskał druga bramkę dla Wisły, pokonując bramkarza gości w 61. minucie, ale błąd w tej sytuacji popełnili sędziowie - Brożek był na spalonym.
W 85. minucie wynik meczu ustalił debiutujący w barwach Wisły reprezentacyjny haitański obrońca, Wilde Donald Guerierre.
Po zwycięstwie w piątkowym meczu Wisła jest liderem tabeli ekstraklasy, piłkarze trenera Franciszka Smudy mają 13 punktów. Piast ma 8 punktów i zajmuje 9. pozycję.