Piłka nożna - Liga Mistrzów - Bayern wygrywa w Manchesterze

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - Bayern Monachium

W Lidze Mistrzów Bayern Monachium pewnie wygrał wyjazdowe spotkanie z Manchesterem City. Podopieczni Pepa Guardioli zwyciężyli 3:1.
Przed meczem Pep Guardiola wypowiadał się o Manchesterze City z ogromnym szacunkiem przewidując, że będzie to spotkanie dwóch równych sobie drużyn. Ale nie było. Bayern miał w tym meczu przygniatającą przewagę. W 59. minucie gospodarze przegrywali już 0:3 po golach Riberyego, Muellera i Robbena. Manchester City zrobił się groźny dopiero w końcówce. W 79. minucie gospodarze zdobyli bramkę, a chwilę później czerwoną kartkę zobaczył obrońca Bayernu Jerome Boateng. W Manchesterze zrobiło się nerwowo, ale zespół z Monachium dotrwał do ostatniego gwizdka.
Wieczór był także udany dla innej niemieckiej drużyny w Lidze Mistrzów. Bayer Leverkusen pokonał 2:1 Real Sociedad.