Piłka nożna - Liga niemiecka: Zwycięstwo Borussii Dortmund, dwa gole i asysta Lewandowskiego

0

piłka nożna - liga niemiecka - 20. kolejka - Borussia Dortmind - Werder Brema

Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Werderem Brema 5:1 (2:0) w meczu 20. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
W 28. minucie niefrasobliwość obrońców Werderu wykorzystał Marcel Schmelzer, który podał do Roberta Lewandowskiego, a ten silnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.
Wynik podwyższył w 42. minucie Henrik Mkhitaryan, który wykorzystał celne podanie napastnika reprezentacji Polski.
W 48. minucie gola na 3:0 strzelił Manuel Friedrich, a w 62. minucie drugiego gola strzelił Henrik Mkhitaryan. Wynik ustalił pięć minut przed końcem spotkania Robert Lewandowski strzelając drugiego gola w tym spotkaniu. Tym samym polski napastnik powiększył swój dorobek strzelecki w rozgrywkach Bundesligi do 13 goli i odzyskał prowadzenie klasyfikacji snajperów.
Honorowe trafienie dla Werderu uzyskał w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Levent Aycicek.
Po wygranej w Bremie Borussia ma na koncie 39 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli Bundesligi. Na pierwszym miejscu jest Bayern Monachium, który wygrał wyjazdowe spotkanie z FC Nürnberg 2:0 (1:0).